ساخت فرم استخدام آنلاین

ساخت فرم استخدام آنلاین

 

ساخت فرم استخدام آنلاین به چه شکلی امکان پذیر است؟

چگونه می توانیم برای سازمان خود اقدام به ساخت فرم استخدام آنلاین کنیم ؟

مزایای ساخت فرم استخدام آنلاین در چیست ؟

چرا باید سازمان ها  و شرکت ها فرم های استخدام خود را به صورت آنلاین آماده کنند ؟

اگر قبلا به دنبال شغل و کاری بودید احتمالاً در مسیرتان سر و کارتان با صفحه های نیازمندی روزنامه ها بوده است  و با آنها سلام و علیکی داشته اید . افراد جویای کار در این صفحات معمولا در ابتدا شروع به جستجوی شغل بر اساس سلیقه و تخصص خود می کنند . اگر شغل مناسب پیدا نشد کمی سطح توقع خود را پایین می‌آورند و سپس دوباره از ابتدا جستجو را شروع می‌کنند.  این افراد ممکن است این مرحله را چندین و چندبار تکرار کنند و در هر دفعه میزان بیشتری از سطح توقع خود را کاهش دهند .

در نتیجه انتهای کار به مواردی می‌رسند که دور آنها را به خودکار قرمز خط کشیده اند و آن موارد را برای کار مناسب می‌دانند .

حال تلفن را به دست گرفته و شروع می‌کنند ، دونه به دونه با همه آنها تماس گرفتن . در  پاسخگویی به این افراد ممکن است چندین اتفاق رخ دهد :

حالت اول آن است که آن واحد کاری متاسفانه قبل از تماس متقاضی کنونی فردی را استخدام کرده است و شخصی در آنجا مشغول به کار شده است . در آن صورت این تماس برای آن دفتر کاری به عنوان مزاحم تلقی می‌شود که دست بر قضا تعداد این تماس ها برای مدت زمانی بسیار زیاد خواهد بود و منجر خواهد شد وقت آنها بیهوده تلف شود .

حالت دوم ، آن واحد  کاری مورد نظر هنوز نیروی کاری و فرد مورد نظر خود را استخدام نکرده ولی چون شما از شرایط کاری و نحوه حقوق دهی آنها اطلاعی ندارید از اپراتور شرکت می خواهید تا شرایط و قوانین حاکم در آن محیط را برای شما توضیح دهد . تا بینید آیا با این شغل از پس هزینه‌های زندگیتان بر می‌آید یا خیر ؟

البته این نکته را فراموش نکنید ، اپراتور شرکت ؛ یک انسان است و در صبر و شکیبایی حد و مرزی دارد و بالاخره ممکن است از اینکه یک مجموعه شرایط را در طول روز برای چند ده نفر متقاضی توضیح دهد عصبانی شود . پس اگر رفتار نامناسبی از این افراد دیدید ناراحت نشوید و بگذارید به پای خستگی این افراد .

خلاصه بعد از آگاهی یافتن از شرایط و قانون های آن شغل اگر به این نتیجه برسید که آن برای شما نامناسب است عملاً زمان خود و اپراتور آن شرکت را گرفته اید و برای آنها هیچ فایده و نتیجه‌ای نداشته اید .

همانطور که در بالا اشاره نمودیم ، شما تنها تماس‌گیرنده با آن کسب و کار نیستید و در طول روز ممکن است چند ده نفر دیگر مانند شما با آن کسب و کار تماس بگیرند و بخواهند از شرایط کاری در آنجا آگاهی یابند ، به این ترتیب هم هزینه اپراتور برای شرکت زیاد می شود و هم در عمل به نتیجه ای سریع و مورد قبول شرکت دست نمی یابند .

اما در حالت سوم فرض می گیریم که بعد از شنیدن شرایط محل کار از اپراتور ، با خود به این نتیجه می رسید که این شغل برای شما مناسب است .

در این مواقع اپراتور به فرد متقاضی می گوید که شما باید به محل دفتر و محل کار مراجعه کنید و فرم ثبت نام و استخدام را تکمیل نمایید  تا شرکت بعد از بررسی شرایط در صورت عدم مشکل و همچنین برتری شما نسبت به متقاضیان دیگر ، با شما برای همکاری و مشغول به کار شدن در آن محل تماس خواهند گرفت .

در این شرایط شما باید به محل کار و دفتر آن شرکت مراجعه کرده و پس از تکمیل فرم های مورد نیاز ، چشم به آینده داشته باشید .

همانطور که می دانید مسلماً شما تنها مراجعه کننده و متقاضی آن شغل نیستید و چندین نفر دیگر هم به همراه شما و یا قبل و بعد از شما برای پر کردن فرم استخدام به آنجا مراجعه می ‌کنند .

به این ترتیب اگر خوش شانس باشید و از طرف آن شرکت در روزهای آینده با شما تماس گرفته شود ، ماجرای استخدام شما عملاً در همین جا خاتمه می یابد و گرنه دوباره همین سیکل را باید تکرار کنید . یعنی دوباره باید از مرحله نیازمندی‌های روزنامه و کم کردن سطح توقعات شروع کنید تا بلکه سرانجام در جایی مشغول به کار شوید .

این موارد بخش کوچک و یک مثال ساده از ماجرای استخدام یک شخص جدید در یک شرکت و یا سازمان است .   همانطور که مشاهده می کنید این توالی هم برای متقاضی کار و هم برای صاحب کار خسته کننده و طاقت فرسا شده است .

برای صاحب کار و شرکت از آن جهت که هم در طول روند استخدام و هم بعد از استخدام باید مزاحمین تلفنی جویای کار و مراجعین را به گونه‌ای مدیریت و هدایت کند که از بهره‌وری و راندمان کاری افراد و کارمندان کاسته نشده و روال عادی امورات شرکت ادامه یابد و هم بتواند پاسخ دهی مناسبی به تماس ها و مراجعات حضوری افراد جویای کار داشته باشد .

این روش استخدام ، از روشهای قدیمی و سنتی در هر کسب و کاری است که متاسفانه هنوز در بسیاری از کسب و کارها این شیوه رایج بوده و حتی همچنان به آن ایمان داشته و به فکر جایگزین بهتری برای آن نیستند . اما همانطور که بیان کردیم و ممکن است  بسیاری از افراد از این تجربیات داشته باشند ، این شیوه جز مشکل و دردسر چیزی برای هر دو طرف شغل ندارد .

برای رفع این مشکلات ابزاری تحت عنوان فرم ساز آنلاین به وجود آمده که می توان انواع و اقسام فرم های مورد نظر خود و سازمان تان را به صورت اینترنتی و آنلاین طراحی کرده و از طریق فضای مجازی و یا روش های دیگر ، در دسترس مخاطبان قرار دهید .

اجازه دهید مثالی که در ابتدای این مطلب بیان نمودیم را این بار از طریق ساخت فرم استخدام آنلاین بررسی کنیم و ببینیم آیا تغییری در شرایط به وجود می آید یا خیر ؟!

هنگامی که شخصی برای پیدا کردن کار و شغل به صفحه نیازمندی های  روزنامه ها مراجعه می کند و پس از طی کردن مراحل مختلف کم کردن سطح توقع خود بالاخره گزینه هایی را برای کار پیدا کرده و برای استخدام می خواهد اقدام کند .

اما این بار شرکت متقاضی نیروی کار از ابتدا اقدام به ساخت فرم استخدام آنلاین نموده است و به جای قرار دادن شماره تماس در متن آگهی ، یک تصویر QRCODE  فرم استخدام یا لینک اتصال به فرم استخدام آنلاین را در آگهی قرار داده است .

شخص متقاضی کار می تواند با اسکن تصویر QRCODE یا تایپ دستی  لینک در مرورگر گوشی یا سیستم خود به صفحه فرم استخدام هدایت شود . در این حالت قبل از اینکه شخص بخواهد فرم ثبت نام را تکمیل کند و اطلاعات درخواستی را بارگذاری کند  ، ابتدا در صفحه توضیحات فرم که در گام اول به متقاضی نشان داده می شود ، شرایط شغلی و قوانین حاکم بر محیط کار و شرایط حقوق و دستمزد را بیان شده ، مطالعه می‌کند و بعد از اینکه به طور کامل از شرایط کار ، آگاهی پیدا کرد در مرحله بعد می تواند شروع به تکمیل فرم استخدام آنلاین کند .

در انتهای فرم زمان تقریبی اعلام نتایج به متقاضی نشان داده شده و در صورتی که شرکت خواهان آن شخص باشد در زمان اعلام شده با وی تماس می‌گیرد و به این ترتیب نه برای شرکت و نه برای فرد متقاضی اتلاف وقت به وجود نخواهد آمد .

مزایای ساخت فرم استخدام آنلاین

هنگامی که برای دریافت نیروی کار جدید اقدام به ساخت فرم استخدام آنلاین می کنید می توان گفت بسیاری از مشکلات گذشته را با این کار از سر راه برداشته و علاوه بر آن به روند استخدام نیز سرعت بخشیده اید .

اما اگر بخواهیم این مزایا را به صورت مختصر بیان کنیم به موارد زیر می توانیم به طور خلاصه اشاره کنیم :

 الف ) جلوگیری از مشغول بودن خطوط تلفن شرکت و سازمان برای استخدام .

با ساخت فرم استخدام آنلاین و دادن توضیحات کافی در مورد شرایط کاری و مسائل مالی در قسمت توضیحات فرم ،  عملا دیگر تماسی برای این منظور با شرکت و سازمان مورد نظر برقرار نمی‌شود .

حتی زمانی که شما فرد مورد نظر خود را استخدام کردید با غیرفعال کردن لینک پاسخگویی به سوالات فرم استخدام ، به کاربر اعلام می کنید که فرد مورد نظر خود را یافته اید و دیگر ثبت‌نام انجام نمی دهید .

ب ) جلوگیری از ازدحام بیش از حد جمعیت متقاضی کار در محل کار.

از آنجایی که فرم استخدام آنلاین به صورت مجازی وجود دارد و هیچ آدرسی از شما و محل کارتان در دسترس متقاضی کار قرار نمی گیرد ، پس آن شخص نمی تواند به محل کارتان مراجعه حضوری داشته و مزاحم اوقات شما و دیگر همکارانتان گردد .

در این صورت دیگر ازدحام و تلف شدن وقت اتفاق نیفتاده و زمانی که نتایج اعلام شد نیاز نیست تا مدتها  مجبور باشید به مراجعین پاسخگو باشید .

 ج ) سرعت بخشیدن به مراحل استخدام و یافتن فرد مناسب .

در شیوه سنتی فرآیند استخدام شما  پس از ثبت اطلاعات متقاضیان با تعدادی  برگه  مواجه هستید که آنها را می‌خواهید احتمالاً دسته بندی کنید و بر اساس این گروه بندی هایی که انجام می خواهید انجام دهید  برای آنها تصمیم گیری کنید ، تا در مرحله بعدی استخدام وارد شوند و یا شخصی از میان آنها مشغول به کار شود .

انجام این دسته بندی و مطالعه کامل و تک به تک این فرم ها می تواند کاری خسته کننده زمان گیر و طاقت فرسا باشد .

اما در شیوه مدرن فرآیند استخدام ، تمام گروه بندی ها و دسته بندی ها به وسیله نرم افزار با سرعتی چندبرابر و دقتی به مراتب بالاتر از انسان انجام می شود .

پس در شیوه مدرن به مراتب زمان شما بابت گروه بندی و دسته بندی متقاضیان صرفه جویی می شود .

د ) پایین آمدن هزینه نیروی کار

هنگامی که اقدام به ساخت فرم استخدام آنلاین می کنید دیگر نیاز ندارید تا شخصی را مسئول اپراتوری تلفن برای متقاضیان کار کنید .

در نتیجه می توانید از آن شخص در زمینه های دیگر استفاده کنید و برای انجام فرایند استخدام به شیوه مدرن  هزینه ای به مراتب کمتر از هزینه یک نیروی انسانی را بپردازید .

ه ) کاهش در مصرف کاغذ

همانطور که می دانید تمام فرم های استخدام کاغذی پس از پایان مراحل استخدام و جذب نیرو ، بی استفاده می شود . ( البته به جز فرم  شخصی که در آن شرکت مشغول به کار شده است . )

تمامی فرم ها باید دور ریخته شدهو در نتیجه مقدار زیادی کاغذ هدر می رود .

در صورتی که اگر اقدام به ساخت فرم استخدام آنلاین نمایید دیگر دور ریز کاغذتان صفر شده و اطلاعات همان شخصی که استخدام شده را می توانید برای خود چاپ کنید و در نزد خود نگهداری کنید .

پیشنهاد مطالعه : فرم ساز آنلاین پرسال

سامانه  پارسال یک سامانه جامع طراحی فرم های آنلاین بوده که برای  ساخت فرم استخدام آنلاین نیز بسیار پر کاربرد و قدرتمند است .  صاحبان و مدیران شرکت‌ها و سازمان‌ها می‌توانند از این سامانه به آسانی کامل ترین و بهترین فرم استخدام آنلاین را ساخته و به کار گیرند .

پیشنهاد مطالعه : پرسال چیست؟

علاوه بر آن سامانه پرسال برای ساخت فرم استخدام آنلاین به سازمان ها ، ابزارها و قابلیت های بسیار زیادی را در خود فراهم آورده است .

شما می توانید در فرم های استخدامی که با پرسال طراحی می کنید ، هر اطلاعاتی که مورد  نیازتان است را از کاربر درخواست و دریافت کنید این سامانه ۱۷ نوع پرسش را برای شما فراهم آورده تا در دریافت اطلاعات و مدارک از مخاطب و متقاضی دچار مشکل نشوید. از کدملی تا تصاویر مدارک و حتی نمونه امضای شخص را می توانید با استفاده از پرسال به صورت الکترونیکی دریافت کنید .

ارائه گزارش های تحلیلی از دیگر قابلیت های این سامانه بوده که به راحتی می توانید متقاضیان را  براساس اطلاعاتی که در فرم استخدام از آنها خواسته اید طبقه بندی کنید .

همچنین سازمان شما می توانند از افراد متقاضی کار که فرم استخدام را تکمیل نموده اند مبلغی به عنوان حق شرکت در آزمون استخدامی دریافت کرده تا در انتها سامانه پرسال ۸۰ درصد کل مبالغی که پرداخت شده را به صورت مستقیم به حساب بانکی شما و یا شرکت شما واریز نماید .

پیشنهاد مطالعه : طراحی آزمون آنلاین استخدامی

برای آشنایی بیشتر با این قابلیت سامانه میتوانید به پیشنهاد مطالعه زیر مراجعه کنید تا از کم و کیف ماجرا به خوبی آشنا شوید

پیشنهاد مطالعه : درآمد زایی از پرسال

به این ترتیب با امکاناتی که سامانه پرسال در اختیار شما سازمان ها و شرکت ها قرار داده  به راحتی می توانید تمام فرآیند استخدام کارمند مورد نیازتان را به صورت مجازی و آنلاین انجام داده و از وارد آمدن هزینه‌های سنگین به سازمان و فرد متقاضی کار پیشگیری به عمل آورید .

اکنون که با ویژگی‌های سامانه پرسال و مخصوصاً فرم ساز آن آشنا شدید  ، به راحتی می توانید با یک کلیک ساده بر روی  ثبت نام سامانه پرسال عضو این سامانه شده و با خیال راحت و آسوده اقدام به ساخت فرم استخدام آنلاین برای سازمان و شرکت خود نمایید .

کافیست یکبار ما را امتحان کنید .

فرم ثبت نام آنلاین
فرم ثبت نام آنلاین
چگونه طرح وفاداری برای برندمان انتخاب کنیم؟
چگونه طرح وفاداری برای برندمان انتخاب کنیم؟
فهرست