پرسشنامه آنلاین تحقیقاتی دانشگاهی

پرسشنامه آنلاین تحقیقاتی
ساخت و توزیع پرسشنامه آنلاین تحقیقاتی دانشگاهی به راحتی و با چند کلیک

به راحتی و با چند کلیک  پرسشنامه آنلاین خود را با هر نوع سوال دلخواه تان ایجاد کنید و با انتشار لینک آن برای جامعه هدف  ، بدون هزینه چاپ کاغذ و توزیع دستی پرسشنامه و در انتها بدون زحمت وارد کردن اطلاعات در نرم افزارهای آماری ، خروجی را به صورت فایل اکسل و SPSS دانلود کنید.

علاوه بر آن می توانید تجزیه و تحلیل داده ها را هم به ما بسپارید.

نظرسنجی آنلاین پرسال
0 تا 100 کار را به ما بسپارید

از ساخت پرسشنامه دانشگاهی آنلاین شما تا درج داده ها در نرم افزار های آماری و تجزیه و تحلیل آن ها با نرم افزارهای SPSS  , Amos ,lisrel  را با خیالی راحت و آسوده به ما بسپارید.

فرم ساز آنلاین پرسال
آزادی عمل در طراحی

پشتیبانی از انواع سوالات لیکرت (تستی)، ahp (مقایسه زوجی)، متنی، قابلیت ضبط صدا، سوالات ترکیبی و 11 مدل سوال دیگر که باعث شده بتوانیم اطلاعات را به طور مجزا تفکیک کنیم و نحوه جواب دهی و همچنین صفحه نمایش پرسش نامه آنلاین را برای کاربر بهبود دهیم و همچنین در ذخیره و تجزیه و تحلیل داده های دریافتی بهترین عملکرد را داشته باشیم.

روش های توزیع پرسش نامه آنلاین و جمع آوری داده ها

1- انتشار لینک پرسشنامه انلاین از طریق شبکه های اجتماعی، ارسال پیامک، ایمیل و…

2- استفاده از پرسشگر و پاسخ به سوالات در اپلیکیشن به صورت آنلاین و آفلاین و یا تعریف پرسشگر در سایت و اختصاص نام کاربری و رمز عبور برای هر پرسشگر و همچنین قابلیت تنظیم محدوده زمانی و مکانی و … برای هر نفر تا بتوانید میزان عملکرد هر پرسشگر را ارزیابی و رصد کنید.

3- چاپ و نصب  QR code از لینک پرسشنامه آنلاین تا با اسکن کردن آن وارد صفحه اختصاصی پرسشنامه شما شوند.

امکانات پرسشنامه تحقیقاتی آنلاین پرسآل

مزیت پرسشنامه الکترونیکی
ذخیره خودکار و توانایی ورود و خروج مجدد به لینک پرسشنامه آنلاین

ذخیره خودکار جواب هر سوال و توانایی خروج و ورود دوباره به لینک پرسشنامه انلاین و ادامه پاسخگویی برای هر کاربر که در این وضعیت باعث می شوید  هیچ کاربر و داده ای را از دست ندهید و در صورت خروج شخص به دلایل مختلف (زنگ خوردن موبایل ، قطعی اینترنت و خسته شدن) بتواند دوباره وارد لینک شود و ادامه پاسخگویی را داشته باشد. این قابلیت در سامانه های فرم و پرسشنامه ساز دیگر مثل گوگل فرم و …  موجود نیست و باعث از دست رفتن جواب ها در اکثر موارد می شود.

مزیت پرسشنامه الکترونیکی
تنظیم اجباری کردن پاسخ سوالات
 شما می توانید سوالات را اجباری کنید تا به این ترتیب زمانی که  پاسخی  از کاربر درج نشود، به صفحه بعد هدایت نشود.
مزیت پرسشنامه الکترونیکی
پشتیبانی از پرسشنامه های زبان خارجه

در پرسال شما می توانید پرسشنامه هایی که به زبان های خارجه دیگر مثل انگلیسی فرانسه و .. هستند را ایجاد کنید و با فعال کردن قابلیت چپ چین کردن پرسشنامه تمامی صفحه چپ چین شده و حتی دکمه ها و دیگر موارد صفحه نیز به زبان انگلیسی تغییر می‌یابد تا به بهترین سبک برای مخاطب نمایش داده شود

مزیت پرسشنامه الکترونیکی
ایجاد سوالات شرطی

با این امکان شما می توانید سوالات تک انتخابی (تستی) را شرط گذاری کنید تا نسبت به پاسخ انتخابی کاربر، نمایش سوالات بعد تغییر کند.  برای مثال اگر در سوال جنسیت مرد را انتخاب کرد سوالات مربوطه خود را ببیند و اگر زن را انتخاب کرد سوالات مربوط به خود را مشاهده نماید.

مزیت پرسشنامه الکترونیکی
نمایش مکان کاربران روی نقشه

یکی دیگر از تنظیماتی که برای هر پرسشنامه یا پرسش گر می توانید تنظیم کنید دریافت مختصات جغرافیایی مکان کاربران است که با فعال بودن آن مکان آنها را روی نقشه مشاهده خواهید نمود.

مزیت پرسشنامه الکترونیکی
جلوگیری از ورود چند باره جواب توسط یک شخص

با فعال سازی این گزینه، هر کاربر تنها یکبار اجازه پاسخ دهی به سوالات پرسشنامه را دارد، در غیر اینصورت می تواند چندین بار پرسشنامه را پر نماید. به این ترتیب می توانید به تعداد کاربران جامعه آماری درستی دست یابید.

خروجی spss از پرسشنامه آنلاین
دریافت خروجی های متنوع از پرسشنامه آنلاین

1- دریافت خروجی آنلاین از اطلاعات وارد شده  توسط پاسخ دهنده به صورت یک فایل  SPSS (به شکل داده های وارد شده و آماده برای تحلیل)، با قابلیت تنظیم نمودن متغیر های صفحه variable view  قبل از دانلود خروجی فایل ها

2- امکان دریافت اطلاعات وارد شده توسط کاربران در یک فایل اکسل  در سه حالت متفاوت کیفی، کمی و همچنین دریافت خروجی از چند پرسشنامه در چند شیت متفاوت در قالب یک فایل اکسل

3- امکان دریافت و دانلود  صداهای ضبط شده توسط کاربر برای سوالات صوتی به دو صورت کلی دریک فایل و تک به تک

4- امکان دریافت فایل های آپلود شده در پاسخ به سوالاتی که فایل از کاربر دریافت میکنند.

نمودار پرسشنامه انلاین پرسال
نمایش آنلاین از جواب های کاربران

۱- شما می توانید پاسخ هر سوال را برای هر نفر به صورت جداگانه ببینید

۲- نمودار  و جداول مربوط به هر سوال را مشاهده کنید و می توانید آن را  توسط لینک نمایش منتشر کنید و به نمایش بگذارید.

مزیت پرسشنامه الکترونیکی
تنظیمات ظاهری پرسشنامه در اختیار شماست

در این بخش شما می توانید نام شرکت ، شعار کسب وکار و  لوگو خودتون را برای نمایش قرار دهید همچنین امکان تنظیم رنگ پس زمینه  قرار دادن تصویر به عنوان پس زمینه و همچنین تنظیم رنگ متن سوال نیز در اختیار شما قرارداده شده است .

مزیت پرسشنامه الکترونیکی
تجزیه و تحلیل پاسخ های کاربران

از ساخت و توزیع پرسشنامه آنلاین تحقیقاتی دانشگاهی تا وارد کردن پاسخ ها  در نرم افزار های تجزیه و تحلیل آماری مانند  اس پی ای اس spss ، لیزرل  LISREL ، و ایموس AMOS  را با خیال راحت به ما بسپارید. از 0 تا 100 پروژه ما همراهتان هستیم .

مزیت پرسشنامه الکترونیکی
پرسشنامه آنلاین پرسال در قالب اپلیکیشن موبایل

1 – شما می توانید ازطریق اپلیکیشن اندروید پرسال اقدام ساخت و توزیع پرسشنامه آنلاین تحقیقاتی دانشگاهی نمایید.

2 –  شما می توانید فایل خروجی های اکسل ، spss و صداهای ضبط شده در سوالات ضبط صدا با قابلیت اعمال محدودیت بازه زمانی دلخواهتان  و همچین فایل های ارسال شده توسط پاسخ دهندگان  را  دانلود کنید.

3 – شما می توانید پاسخ های کاربران را در هرلحظه به صورت آنلاین مشاهده کنید.

4 – امکان استفاده از گوشی تلفن همراه یا تبلت مورد نظرتان به عنوان کیوسک پاسخ دهی برای استفاده در مکان عمومی .

5 – جداول و آمارهای پاسخ کاربران را می توانید از این طریق به صورت آنلاین مشاهده کنید .

مزیت پرسشنامه الکترونیکی
دیگر توانایی های پرسشنامه آنلاین پرسال
  • امکان نمایش فرم ارتباط با پاسخ دهنده در صفحه انتهای  پرسشنامه
  • توانایی طراحی صفحه تشکر از مخاطب  برای شرکت در پرسشنامه آنلاین شما و اعطای هدیه مورد نظرتان به وی.
1000+
فایل تجزیه و تحلیل شده
+1000
پرسشنامه آنلاین ثبت شده
4000
پاسخ دهنده
1000+
نظرسنجی انجام شده

راههای افزایش مشارکت در پرسشنامه آنلاین

راههای افزایش مشارکت در پرسشنامه آنلاین از مهمترین مسائلی است که در زمینه پرسشنامه های آنلاین مطرح می شود و همیشه برای طراحان ، پژوهشگران یکی از مهمترین مسائلی و موانعی بوده که در روبروی خود دیده اند. رسیدن به یک نسبت مشارکت قابل قبول در یک پژوهش کار سهل وساده ای نیست و نیاز به رعایت برخی نکات ضروری دارد.

درهمه پرسشنامه های الکترونیکی این مخاطب است که تصمیم می گیرد در نظر سنجی و پژوهش شرکت کند یا خیر. ما در این مطلب می خواهیم راه هایی برای افزایش مشارکت در پرسشنامه های آنلاین را بیان کنیم تا به وسیله آن ها بتوانید میزان مشارکت و پاسخ دهی مخاطبانتان را به میزان قابل توجهی افزایش دهید.

1 ) پاسخ دهندگان را از اعتبار پرسشنامه خود مطمئن کنید

قبل از شروع پرسشنامه و پرسیدن سوالات مد نظر خود از کاربر بهتر است ابتدا آن ها را از هویت و نهاد و یا شخص محقق و پژوهشگر و وابستگی سازمانیتان مطلع کنید. بهتر است مشخصات تماس خود را در اختیار آن ها قرار دهید تا در صورت نیاز و یا رفع ابهام در مورد سوالات  پرسشنامه با شما تماس بگیرند.

همچنین بهتر است مخاطبان و افراد جامعه هدفتان را به اختصار از هدف پژوهش و ضرورت آن آگاه کنید تا راحت تر بتواند به شما اعتماد کند و اقدام به تکمیل پرسشنامه نمایید.

2 ) دعوتنامه جذاب و خوب برای مخاطب ارسال کنید

یکی دیگر از راههای افزایش مشارکت در پرسشنامه آنلاین این است که سعی کنید دعوت نامه ای که برای جامعه هدفتان ارسال می کنید دارای نام اشخاص باشد. یعنی بهتر است به جای استفاده از عبارت پاسخگوی محترم از اسم شخص استفاده کنید تا تاثیر بیشتری بر روی مخاطب بگذارد و احساس صمیمیت بیشتری با شما برقرار کند.

همچنین سعی کنید متن دعوت نامه ای که برای مخاطب ارسال می کنید کوتاه و مختصر باشد . بهتر است در تنظیم متن دعوت نامه موارد زیر را رعایت کنید.

الف ) خودتان را معرفی کنید و اهداف پژوهش و تحقیقتان را در چند کلمه بیان کنید

ب ) ذکر کنید مزایای این تحقیق و نظرسنجی برای شما و دیگران چیست.

ج ) مدت زمان لازم برای پاسخ دادن به سوالات پرسشنامه را اعلام کنید .

اگر پرسشنامه شما کوتاه است حتما آن را در دعوت نامه  ذکر کرده و در مورد آن تاکید کنید. در غیر این صورت صادقانه به مخاطبان هدف خود اعلام کنید چه میزان زمان برای پاسخ دهی به سوالات پرسشنامه مورد نیاز است .

3 ) در حفظ حریم شخصی  کاربران و مخاطبانتان کوشا باشید.

معمولا صفحه اول پرسشنامه اطلاعاتی در مورد نحوه حفظ و نگهداری پاسخهای مخاطبان داده می شود . به مخاطبانتان اطمینان دهید که حریم خصوصی آن ها را حفظ می کنید و پژوهشگر یا پژوهشگران امانت داری در حفظ اطلاعات آنان هستید.

مخاطبان زمانی به ابراز عقیده در اینترنت می پردازند که بدانند پاسخ های آنان و در واقع عقیده آن ها به چه شکلی در نزد شما نگهداری و استفاده می شود .

4 ) مخاطبان واقعی بیشتری را فراخوانی کنید

از دیگر راههای افزایش مشارکت در پرسشنامه آنلاین می توان به ایمیل کردن لینک پرسشنامه ، اشتراک گذاری لینک یا  QR CODE پرسشنامه آنلاین در شبکه های اجتماعی پر بازدید ، در خواست از دوستان مبنی بر اینکه بعد از شرکت در نظرسنجی لینک پرسشنامه شما را برای دوستان خود ارسال کنند و همچنین ارسال لینک پرسشنامه آنلاین از طریق پیامک از جمله راه ها و روش هایی است که به واسطه آن ها می توانید مخاطب بیشتری را برای پاسخگویی به پرسشنامه خود دعوت کنید.

5 ) طراحی ساده صفحه اول پرسشنامه

هر زمان که کاربران تصمیم بگیرند پرسشنامه شما را پاسخ دهند این کار را انجام خواهند داد اما این را به خاطر داشته باشید که معمولا کاربران علاقه ای به خواندن دستورالعمل های طولانی و بلند ندارند. پس بهتر است اجازه دهید ابتدا مخاطبانتان پاسخ دادن را شروع کنند و کم کم سوالات طولانی تان را برایشان به نمایش درآورید.

6 ) استفاده از تصاویر و قابلیت های گرافیکی مرتبط در پرسشنامه

یکی دیگر از راههای افزایش مشارکت در پرسشنامه آنلاین این است که براساس آمار و نتایج به دست آمده در اکثر موارد استفاده از تصویر و عکس مرتبط در پرسشنامه باعث زیباتر شدن پرسشنامه و ارتباط راحت تر مخاطب با پرسشنامه تان می شود . از طرفی دیگر با استفاده از تصویر در پرسشنامه می توانید اطلاعات کامل تری در اختیار کاربرانتان قرار دهید و باعث رفع ابهامشان شوید.

7 ) تشویق کاربران به شرکت در نظر سنجی

شیوه های متفاوتی برای تشویق کاربران ومخاطبان برای شرکت در نظر سنجی وجود دارد.

یکی از این راه ها ایجاد قرعه کشی و در نظر گرفتن جایزه برای افراد پاسخ دهنده است. آمار و ارقام نشان دهنده این است که دادن پاداش های مالی می تواند میزان مشارکت  کنندگان را در نظرسنجی تا 2 برابر افزایش دهد.

راه دیگری که می توانید برای تشویق مخاطب به کار ببرید این است که مشارکت کنندگانی که به موضوع تحقیق و پژوهش شما علاقمند هستند وعده دهید که خلاصه ای از نتایج و یافته های پژوهشتان را برای آنان ارسال کرده و یا راه دسترسی به نتایجتان را برای آنان ارسال خواهید کرد.

این را به خاطر داشته باشید که منفعتی که پاسخ دهندگان در نظرسنجی حاصل می کنند  را به آن ها یادآوری کنید.

راه دیگر تعیین مهلت و تاریخ برای پاسخ دهی به پرسشنامه است که می تواند بسیار مفید باشد زیرا این کار باعث می شود تا افراد علاقمند مشارکت مصمم تر شوند .

8 ) انتخاب تشویق را به مخاطب واگذار کنید.

بعضی از کاربران و مخاطبان بدون هیچ چشم داشتی و پیش ذهنیتی صرفا برای ابراز عقیده پرسشنامه را تکمیل می کنند . سعی کنید اگر می خواهید از ابزارهای تشویقی استفاده کنید آن را به صورت اختیاری به کار ببرید تا در این حالت کاربر بتواند علاقه و تمایل خود را برای دریافت یا عدم دریافت  جایزه در عوض تکمیل پرسشنامه از شما ابراز کند .

9 ) طراحی اصولی پرسشنامه

رعایت برخی نکات در طراحی پرسشنامه های الکترونیکی می تواند بر میزان مشارکت پاسخ دهندگان تاثیر زیادی داشته باشد. از جمله این نکات می توان به کوتاهی پرسشنامه ( به طور معمول و نرمال زمانی که برای پرکردن یک پرسشنامه  و پاسخدهی به آن مورد نیاز است 15 دقیقه است ) ، کم حجم بودن پرسشنامه و قابلیت بارگذاری سریع آن ، قالب بندی متن  به صورت کاربر پسند و مواردی از این دست اشاره کرد.

آموزش فعال سازی کوکی در مرورگرها

آموزش فعالسازی کوکی در انواع مرورگرها از آنجایی که در سامانه پرسال بتوانیم خدمت رسانی بهتری به شما مخصوصا در مبحث آزمون آنلاین داشته باشیم نیاز به کوکی مرورگرهایتان داریم در این پست قصد داریم به شما آموزش فعالسازی کوکی در انواع مرورگرها را آموزش دهیم . زیرا در صورتی که کوکی در مرورگر شما...

راهنمای استفاده از سامانه آزمون آنلاین پرسال

یکی از مشکلات گریبان گیر کاربران سامانه پرسال در مبحث آزمون آنلاین این است که برای استفاده از این سامانه چه به عنوان طراح  آزمون و چه در نقش  شرکت کننده  آزمون ، شیوه استفاده از آن را نمی دانند و دچار سردرگمی می شوند . بر همین اساس قصد داریم به شما راهنمای استفاده...

ارزیابی ۳۶۰ درجه چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

ارزیابی ۳۶۰ درجه چیست؟   یکی از قدرتمند ترین و ساده ترین ابزار های به وجود آمده برای سنجش وضعیت عملکرد افراد در سازمان، بازخوردهایی است که از مخاطبان گرفته می شود. ارزیابی عملکرد این امکان را برای شما فراهم می کند تا بتوانید اگر عملکردتان در محیط کار با مخاطب خوب و مشتری مدار…

مقایسه گوگل فرم با سامانه پرسال

مقایسه گوگل فرم و سامانه پرسال ثبت نام در گوگل و ساخت ایمیل هر شرکت کننده ای که بخواهد فرمی را تکمیل یا در نظر سنجی شرکت کند، باید قبل از تکمیل فرم و پرسشنامه یک اکانت در گوگل داشته باشد. و فقط با داشتن حساب گوگل و یا ایمیل می تواند در آن نظرسنجی…

فهرست
تماس با ما