ساخت پرسشنامه های روانشناسی آنلاین

ساخت پرسشنامه های روانشناسی آنلاین

 

ساخت پرسشنامه های روانشناسی آنلاین از چه نظر کاربرد دارد؟ مزایا و معایب ساخت پرسشنامه های روانشناسی آنلاین در چیست؟ امروزه شناخت خود و شخصیت درونی ، از مهمترین مسائل زندگی هر شخص می باشد .

به طوری که اگر نتوانیم شناختی  کامل از خودمان به دست آوریم ممکن است در طول زندگی با مشکلات بسیاری روبرو شویم .

از این رو اکثر پزشکان و روانشناسان قبل از اینکه بخواهیم تصمیمات مهمی در زندگیمان بگیریم ، به ما اکیداً توصیه می کنند ابتدا خودمان را به خوبی بشناسیم و با روحیات مان سعی کنیم کنار بیاییم .

برای اینکه خودمان را بشناسیم ، نیاز داریم تا به متخصصان این کار یعنی پزشکان و روانشناسان مراجعه کنیم.

هنگام مراجعه به این اشخاص ، آنها معمولاً پرسشنامه را به شما می دهند و از شما می خواهند تا آن را تکمیل کنید. به این ترتیب  آنها از پاسخ های شما به سوالات پرسشنامه می توانند بفهمند  که شخصیت شما چگونه است ؟ آیا فرد افسرده یا شاداب و سرحال  هستید ؟ آیا علاقه به دورهمی  دارید و یا فکر می‌کنید که این علاقه را دارید و  در اصل شما به انزوا و گوشه‌گیری بیشتر تمایل دارید ؟

معمولاً مشاوران و روانشناسان در مقاطع زمانی مختلف زندگی تان از شما خواسته اند تا به پرسشنامه ها و آزمون هایی که به شما می دهند پاسخ دهید .

این پرسشنامه ها و آزمون ها معمولاً در سه گروه طبقه بندی می شوند .

الف ) آزمون های سنجش هوش (تمامی سوالات دارای پاسخ معین هستند.)

ب ) پرسشنامه های روانشناسی و مشکلات رفتاری (این سوالات بدون پاسخ از پیش تعیین شده هستند.)

ج ) و پرسشنامه های انگیزشی  می باشند .

همان طور که اشاره کردیم روش‌سنتی این خودشناسی و شخصیت شناسی آن است که ابتدا به دفتر مشاور مراجعه کنیم و پس از دریافت نوبت و انتظار کشیدن تا رسیدن نوبت ،  به نزد مشاور و روانشناس رفته و از او بخواهیم نقاط کور شخصیت ما را برایمان آشکار کند . ( و یا ممکن است  ماجرا کمی تلخ تر باشد به گونه ای که به دلیل عدم شناخت خودمان در زندگی کارمان به جایی باریک برسد و دچار دردسر شده باشیم .  حال آن موقع مجبور شویم به روانشناس مراجعه کنیم  .)

روانشناس هم پرسشنامه روانشناسی را به ما داده و ما هم شروع به تکمیل آن می‌کنیم .

این شیوه دارای مشکلاتی است که در زیر به آنها اشاره می کنیم .

1 )  هزینه رفت و آمد و ویزیت دکتر روانشناس بسیار زیاد بوده و عملاً مقرون به صرفه نیست .

2 ) اتلاف وقت در مطب روانشناس زیاد بوده و وقتمان هدر می رود .

3 ) بعد از پرکردن پرسشنامه و به دست آوردن نتیجه ، باید کاغذ پرسشنامه را دور اندازیم و به این ترتیب باعث اسراف در مصرف کاغذ می شود .

4 ) هنگامی که تعداد مراجعین زیاد شود ، قدرت تحلیل پرسشنامه ها برای روانشناس مشکل شده و احتیاج به زمان طولانی دارد.

اما شیوه جدید و مدرن دیگری برای انجام این کار وجود دارد که می‌تواند معایب روش بالا را بپوشاند .

در این شیوه مراکز روانشناسی و یا پزشکان روانشناس اقدام به ساخت پرسشنامه آنلاین روانشناسی می کنند و به این وسیله سوالات و پرسش های روانشناسی خود را به صورت آنلاین از کاربران می پرسند و کاربران نیز به صورت آنلاین و از طریق اینترنت به این سوالات پاسخ می دهند .

در این حالت  روانشناسان می‌توانند با توجه به پاسخهای ممکن که یک شخص می تواند به این سوالات بدهد ، از قبل حالات روحی مختلف را به سامانه داده و به این ترتیب پرسشنامه آنلاین می تواند پس از پاسخگویی کاربر به سوالات  ، شخصیت وی را به او با توضیحات کامل و جامع  اعلام کند .

همانطور که مشاهده می کنید در این حالت شخص پاسخگو  برای پاسخ دهی به سوالات پرسشنامه روانشناسی نیاز به مراجعه حضوری به مطب و دفتر روانشناس نداشته و با تلفن همراه خود و یا یک سیستم کامپیوتر که متصل به اینترنت  بوده  از هر جایی که باشد می تواند به آن سوالات پاسخ دهد .

در این حالت نه تنها معایب روش قبلی را برطرف شده ،  بلکه مزایا و منافع دیگری نیز به دست می آید .

الف ) با پرداخت هزینه ای ناچیز در مقابل هزینه رفت و آمد و ویزیت روانشناس می توانید به راحتی فرم پرسشنامه روانشناسی را تکمیل کرده و در انتها نتیجه آزمون روانشناسی خود را به صورت کامل و جامع همراه با توضیحات مورد نیاز  مشاهده کنید .

ب ) اتلاف وقت در شیوه آنلاین ساخت پرسشنامه های روانشناسی برای مخاطب بسیار ناچیز بوده و در عمل تنها زمانی که برای این کار می گذارید صرف اتصال به سایت و انجام آزمون و مطالعه نتیجه می شود که نسبت به شیوه سنتی ،  این مقدار زمان چیزی به حساب نمی آید .

ج ) با استفاده از این شیوه در مصرف کاغذ صرفه  جویی کرده و دورریز  کاغذ نخواهید داشت .

د ) هرچه تعداد مراجعین به سایت بیشتر شود ،  برخلاف شیوه سنتی و دستی درصد خطا افزایش پیدا نمی کند و از سرعت سایت و بارگذاری سوالات پرسشنامه کاسته نمی شود .

پیشنهاد مطالعه : پرسال چیست؟

اگر شما یک مرکز روانشناسی دارید و یا یک روان شناس هستید همانطور که در متن بالا  بیان نمودیم ؛ می توانید از طریق سامانه پرسال اقدام به ساخت پرسشنامه های روانشناسی آنلاین کنید و از طریق انتشار آن در فضای مجازی و یا ارسال پیامک لینک شرکت در پرسشنامه از طریق سیستم پیامکی سامانه پرسال  و یا قرار دادن تصویر کیو آر کد  لینک پرسشنامه در مطب یا کلینیک ،  مراجعین خود را به صورت مجازی راهنمایی کنید .

پیشنهاد مطالعه : فرم ساز آنلاین پرسال

حتی در آزمون های هوش که سوالات پاسخ های مشخصی دارند ، می توانید با وارد کردن پاسخ سوالات به هنگام طراحی آزمون هوش در سامانه ، تصحیح آزمون را نیز به سامانه بسپارید تا از مرور شخصی پاسخ ها پرهیز داشته باشید .

با ساخت پرسشنامه های روانشناسی آنلاین در سامانه پرسال نیز می توانید برای خود درآمدزایی کنید.

به این صورت که بعد از ساخت پرسشنامه  یا آزمون روانشناسی می توانید برای شرکت کردن در آن مبلغی را در نظر گرفته و در تنظیمات مربوط به سوالات آن آزمون ،  مبلغ مورد نظر را وارد کنید .

به این ترتیب کاربر پس از پرداخت مبلغ ، مجوز شرکت در آزمون را به دست می‌آورد. و بعد از پرداخت کاربر ،  ۸۰ درصد کل مبلغ پرداختی به کیف پول شما در سامانه انتقال می یابد و هر زمان تمایل داشتید می تونید درخواست واریز به حساب بانکی با  مبلغ معادل موجود در کیف پولتان را در سامانه ثبت کنید .

همانطور که مشاهده می کنید از این طریق هم  برای خودتان می توانید درآمد داشته باشید .

پیشنهاد مطالعه : درآمد زایی از پرسال

سامانه پرسال برای ساخت پرسشنامه های روانشناسی آنلاین ، امکانات و قابلیت های زیادی را در خود برای مشاوران و طراحان این نوع آزمون ها فراهم کرده که موجب راحتی هرچه بیشتر کار کردن با سامانه برای این افراد شده است .

البته بعضی از آزمون های روان شناسی دارای محاسبات پیچیده بوده که متخصصین از آن آگاهی دارند . برای انجام این محاسبات در طراحی آزمون ها کافیست با بخش پشتیبانی سامانه ارتباط برقرار کرده و جزئیات را با آنها در میان بگذارید .

به این ترتیب در کوتاه‌ترین زمان ممکن آزمون شما آماده و بدون هیچ دغدغه ای می توانید آن را انتشار دهید .

همچنین می توانید اطلاعاتی که شرکت کنندگان در پرسشنامه و آزمون وارد کرده‌اند را به صورت یک فایل اکسل از سامانه خروجی بگیرید و آنها را یک بار دیگر از دید خودتان بررسی کنید .

 

رضایت-کارکنان-چه-رابطه-ای-با-رضایت-مشتریان-دارد؟
رضایت کارکنان چه رابطه ای با رضایت مشتریان دارد؟
فرم ثبت نام آنلاین
فرم ثبت نام آنلاین
فهرست