سوالات متداول

خدمات آزمون آنلاین

چگونه از پرسال درآمدزایی کنیم؟

از طریق ایجاد فروش آزمون و یا معرفی از طریق لینک معرف خود می توانید درآمد زایی کنید.

کاربران بعد از ایجاد کردن آزمون روی زآمون مبلغ قرار دهند و لینک شرکت در آزمون ها را در گروه ها و یا شبکه های اجتماعی برای مخاطبین خود منتشر کنند. هر شرکت کننده در آزمون نیاز است ابتدا مبلغ تعیین شده را پرداخت و وارد آزمون شود که 80 درصد این مبلغ در کیف پول طراح آزمون شارژ شده و طراح می تواند بعد از وارد کردن اطلاعات حساب بانکی خود درخواست تسویه حساب دهد.

چه نوع سوالاتی را می توانید در آزمون آنلاین پرسال ایجاد کنید؟

سامانه پرسال بیش از 17 نوع سوال دارد که حدود 7 نوع از آن در آزمون ها کاربرد دارد که شامل سوالات تستی، تشریحی، عددی، چندپاسخی، صوتی و دریافت فایل است.

چهار نوع سوال اول که مشخص است ولی سوالات صوتی سوالاتی هستند که پاسخ دهنده می تواند در پاسخ به سوال صدای خود را ضبط و ارسال کند. در سوالات ارسال فایل می توانند فایلی را در پاسخ به سوال بارگذاری و ارسال کنند که این نوع سوال برای مثال در سوالات ریاضی یا حسابداری و … که نیاز به حل مسئله و فرمول نویسی دارند استفاده می شود و پاسخ دهنده بعد از حل مسئله روی کاغذ عکس آن را می تواند ارسال کنند.

آیا می توان ساختار سازمانی را در پرسال ایجاد کرد و یا کاربرد زیرمجموعه با سطح دسترسی های مشخص ایجاد کرد؟

بله این سامانه در پلن های سه ماهه آزمون آنلاین و یا پلن های سازمانی خدمات پرسشنامه آنلاین این امکان رو فراهم می کند تا بتوانید کاربران زیرمجموعه خود را تعریف کنید تا هر کاربر در حساب خود وارد شود و به صورت مجزا از بقیه کاربران از خدمات استفاده کند. برای مثال یک مرکز آموزشی یا دانشگاه می تواند برای بخش ها یا دانشکده های خود حسابی تعریف کند و هر بخش یا دانشکده برای اساتید خود حسابی را ایجاد کند تا هر استاد وارد حساب شخصی خود شده و آزمون یا پرسشنامه های خود را ایجاد و از خدمات استفاده کند.

خروجی آزمون ها و مشاهده پاسخ ها به چه شکل است؟

در حین یا بعد از اتمام آزمون می توانید از لیست آزمون تعداد افراد شرکت کننده را مشاهده کنید و خروجی اکسل بگیرید و همچنین از صفحه نمایش پاسخ ها و کارنامه می توانید پاسخ هر    پاسخ دهنده را ببینید و سوالات تشریحی یا صوتی یا فایلی را که توسط سامانه تصحیح نمی شود را تصحیح کنید و بارم هر سوال را درج کنید و بعد از آن کارنامه و یا پاسخ نامه افراد را مشاهده کنید.

نکته: امکاناتی از قبیل نمایش مکان پاسخ دهنده، حذف پاسخ، چاپ پاسخ و یا ارسال پیامک به پاسخ دهنده را از دکمه عملیات هر پاسخ می توانید استفاده کنید.

چه راهکاری در خصوص جلوگیری از تقلب و جلوگیری از ورود پاسخ دهنده غیرمجاز به آزمون وجود دارد؟

پس از ثبت نام پاسخ دهنده ها، هر پاسخ دهنده و یا گروهی از پاسخ دهنده ها را به آزمون خود تخصیص میدهید و این امر باعث می شود که پاسخ دهنده ها فقط به آزمون های خود دسترسی داشته باشند و توانایی مشاهده دیگر آزمون ها را  نداشته باشند.

راهکار بالا مربوط به جلوگیری از ورود پاسخ دهنده غیر مجاز به آزمون بود و در ادامه در خصوص راه های جلوگیری از تقلب پاسخ دهنده صحبت خواهیم کرد:

1 – مدت زمان پاسخگویی به هر سوال 2- مدت زمان کل آزمون 3- حذف دکمه های قبلی و بعدی 4- نمایش تک به تک سوالات 5- نمایش تصادفی سوالات 6- نمایش تصادفی گزینه ها 7- جلوگیری از ورود مجدد به آزمون پس از مشاهده اولین سوال 8- جلوگیری از ورود به آزمون پس از درج پاسخ 9- دریافت موقعیت مکانی پاسخ دهنده و نمایش روی نقشه.

همه این موارد امکاناتی است که با فعال کردن آن می توانید از تقلب در آزمون های آنلاین پرسال جلوگیری کنید.

تفاوت ثبت نام پاسخ دهنده یا عدم ثبت نام وی جهت شرکت در آزمون چیست؟

در روش ثبت نام پاسخ دهنده امکانات بیشتری برای محدودسازی شرکت کننده در جهت جلوگیری از تقلب و ورود چندباره به آزمون و محدود سازی تعداد شرکت کننده برای طراح آزمون وجود دارد.

آیا پاسخ دهنده (دانشجو یا دانش آموز) جهت شرکت در آزمون نیاز به ثبت نام در سامانه پرسال دارد؟

پاسخ دهنده ها از دو طریق می توانند وارد آزمون شوند :

1-  بدون نیاز به ثبت نام: در این حالت پاسخ دهنده وارد لینک آزمون شده و ابتدا اطلاعات اولیه که طراح آزمون تنظیم می کند مثل نام و نام خانوادگی را تکمیل کرده و بعد  از آن به سوالات پاسخ می دهد.

2- ثبت نام پاسخ دهنده توسط طراح آزمون در حساب کاربری خود: طراح آزمون طبق ویدئوهای آموزشی از طریق منوی کاربری پاسخ دهندگان خود را به صورت جمعی (فایل اکسل) و یا به صورت انفرادی ثبت نام کرده و برای هر پاسخ دهنده نام کاربری و کلمه عبور ایجاد می کند.

چه سوالاتی به صورت خودکار در آزمون آنلاین پرسال تصحیح می شوند؟

سوالات تستی و عددی توسط سامانه تصحیح می شود و مابقی سوالات توسط طراح آزمون در صفحه پاسخ ها تصحیح شده و بارم آن درج می شود که پس از آن نمره پاسخ دهنده در کارنامه وی قابل مشاهده است.

نحوه نمایش کارنامه در سامانه پرسال به چه شکل است؟

پس از پاسخگویی سوالات توسط پاسخ دهنده در صورتی که طراح آزمون این قابلیت را فعال کرده باشد کارنامه و یا پاسخ نامه به پاسخ دهنده ها نمایش داده می شود.

نحوه ساخت آزمون آنلاین در سامانه پرسال چگونه است؟

ابتدا کاربر در سامانه و سایت ما به آدرس porsall.com (پرسال) ثبت نام می کند و قابلیت ایجاد یک آزمون و 10 پاسخ دهنده به صورت رایگان در اختیار کاربر قرار می گیرد و اگر نیاز باشد همه قابلیت های آزمون به صورت دمو و رایگان برای کاربر فعال می شود. کاربر پس از مشاهده ویدئو های آموزشی به راحتی می تواند آزمون خود را طراحی کند و پس از ایجاد سوالات و انجام تنظیماتی مثل ثبت بارم، مدت زمان پاسخگویی، بارگذاری صوت یا تصویر و … برای سوالات، وارد بخش تنظیمات آزمون می شود و در آنجا تنظیمات زیادی جهت کنترل مدت زمان آزمون، نمایش تصادفی سوالات و گزینه ها، قابلیت هایی جهت جلوگیری از تقلب پاسخ دهنده و ده ها امکانات دیگر برای طراح آزمون وجود دارد که پس از تنظیم آن با انتشار لینک شرکت در آزمون برای پاسخ دهنده ها، آن ها می توانند وارد آزمون شوند و به سوالات پاسخ دهند.

کارکرد سایت پرسال چگونه است و دارای چه ویژگی های است.

سایت و سامانه پرسال در 5 حوزه فعالیت می کند:

1-  برگزاری آزمون آنلاین

2- نظرسنجی آنلاین

3- پرسشنامه تحقیقاتی دانشگاهی و پرسشنامه تحقیقاتی بازار

4- فرم ساز آنلاین

5- برگزاری کلاس آنلاین

سامانه و سیستم های ما هر روز در حال توسعه، جهت ارائه خدمات بیشتر به کاربران است.

امکان استفاده ازمایشی و رایگان از خدمات پرسال است ؟

بله.یک آزمون را میتوانید با 10 پاسخ دهنده بصورت ازمایشی استفاده کنید و امکانات و قابلیت هارا بررسی کنید.

ایا امکان ایجاد سوالات تشریحی و تصحیح ان در سیستم انلاین پرسال هست؟

امکان ایجاد سوال تشریحی ودریافت پاسخ هست اما سیستم کار تصحیح رو انجام نمیده وتوسط دبیر انجام میشه

تعداد پاسخ دهنده ها در هر تعرفه به این منظور هست که در هر ازمون این تعداد پاسخ دهنده یا در مجموع؟

در مجموع این تعداد پاسخ دهنده هست برای مثال در پلنی که قابلیت ۷ازمون و۳۵۰ شرکت کننده دارید میتوانید یک ازمون با ۳۵۰پاسخ دهنده داشته باشید یا دربین ۷ازمون تقسیم بشه

در پلن رایگان تا چه اندازه امکان استفاده هست؟

یک ازمون وده پاسخ دهنده درابتدا جهت تست میتونید داشته باشید.

نحوه ورود دانش اموز یا دانشجو به ازمون به چه شکل هست؟

(نیاز به ثبت نام ویا عدم نیاز به ثبت نام)

شرکت کنندگان از دو طریق میتوانند شرکت کنند

۱-لینک شرکت در ازمون که نیازی به ثبت نام نداشته وشرکت کننده بعداز ورود به لینک، اطلاعات اولیه که دبیر انرا تعیین کرده است پاسخ میدهد وبعد وارد سوالات میشود.

۲-از طریق لینک اختصاصی مدرسه یا دبیر که نیاز به ثبت نام داشته ودانش اموز در حساب کاربری خود به سوالات پاسخ می دهند(توجه:ثبت نام دانش اموزان از طریق دکمه ثبت نام در صفحه لینک اختصاصی دبیر صورت میگیرد نه از طریق ورود به صفحه اصلی سایت.که در ویدئو امکانات بیشتر ازمون توضیح داده شده است.

آیا قابلیت نمایش تصویر و یا پخش صوت در عنوان سوالات وجود دارد؟

بله این امکان وجود دارد و می توانید تصویر برای عنوان و یا گزینه ها بارگذاری کنید و یا صوت برای عنوان قرار بدهید.

آیا امکان دریافت صوت در پاسخ به سوالات است؟

بله.

ایا امکان تعین هزینه برای شرکت در ازمون و درامدزایی هست؟

بله
۸۰ درصد مبلغ به حساب طراح واریز میشود.

آیا میتوان زمان فعال بودن لینک ازمون و همچنین مدت زمان پاسخ گویی به سوالات را محدود تعین کرد ؟

بله.

ایا امکان نمایش تصادفی سوالات برای هر شرکت کننده در ازمون است ؟

بله.

امکان دریافت موقعیت مکانی پاسخ دهنده است؟

بله.

حسابم را شارژ کردم ولی باز پیام ارتقا و شارژ حساب کاربری دریافت میکنم ...؟

  1. بسته پرداختی شما مربوط به خدمات فرم و پرسشنامه نظرسنجی و تحقیقاتی بوده نه ازمون انلاین… و نیاز هست با پشتیبانی تماس بگیرید تا مشکل را حل کنند.
  2. یا پرداخت شما ناموفق بوده و پول به حساب شما عودت داده میشود

نمایش کارنامه بر چه اساسی است ؟

نمایش کارنامه و پاسخ نامه برای دبیر است و میتواند تنظیم کند که به پاسخ دهنده نمایش داده شود یا خیر و تعداد پاسخ های غلط و درست و نزده و امتیاز پاسخ دهنده را نشان میدهد.

خدمات فرم و پرسشنامه آنلاین

امکان استفاده ازمایشی و رایگان از خدمات پرسال است ؟

بله. یک آزمون را میتوانید با 10 پاسخ دهنده بصورت ازمایشی استفاده کنید و امکانات و قابلیت هارا بررسی کنید

پاسخ پرسشنامه ها در کجا ذخیره میشود ؟

در حساب کاربری شما در لیست فرم و پرسنامه میتوانید پاسخ هارا مشتهده کنید و خروجی فایل اکسل یا اس پی اس اس بگیرید.

ایا پرسال تجزیه و تحلیل داده های جمع اوی شده را انجام میدهد ؟

بله واحد اماری پرسال تجزیه و تحلیل فصل 4 و کلیه فصل های مقالات و پژوهش های دانشگاهی و سازمانی را انجام میدهد علاوه بر این در داده های بزرگ و سازمانی داده کاوی را با متخصصین این حوزه انجام میدهد.

ایا پاسخ دهنده نیاز به داشتن ایمیل و یا ثبت نام دارد ؟

خیر.

نمره گزاری پاسخ ها به چه صورت انجام میشود ؟

سامانه به صورت پیش فرض از عدد 1 تا هر تعداد گزینه که سوال دارد به ترتیب از گزینه پایینتر یا اخر تا گزینه اول یا بالا نمره گزاری میکند … و این کار برای هر سوال مجزا انجام میشود .. و در نهایت تحلیل گر اگر نیاز به تغیر امتیاز بود میتواند در نرم افزار اس پی اس اس و یا در سایت در دکمه خروجی از قسمت تنظیمات اس پی اس اس به راحتی نمره گزاری را تغیر دهد.

فهرست