فرم ثبت نام آنلاین

فرم ثبت نام آنلاین

 

فرم ثبت نام آنلاین چیست؟

مزایای استفاده از فرم ثبت نام آنلاین چیست؟

چگونه می توان یک فرم ثبت نام آنلاین ایجاد کرد ؟

چه کسب وکارهایی از فرم ثبت نام آنلاین می توانند استفاده کنند ؟

اگر برای شرکت در همایش  ها ، سمینار ها و یا هر مجلس خاصی که بخواهید شرکت کنید ، معمولا روال کا ر به این صورت است که باید برای حضور در این مجالس ثبت نام کنید .

برای این کار شما باید به دفتر همایش و مجالس مراجعه فیزیکی کنید و پس از حضور در دفتر شخص مسئول به شما یک فرم ثبت نام حضور در همایش را می دهد تا آن را تکمیل کنید . معمولا در این گونه فرم های ثبت نام ، یک سری اطلاعات مورد نیاز همان همایش ها  و مجالس بوده و همچنین علاوه بر آن  اطلاعات هویتی و تماسی شما را نیز درخواست می کنند .

توجه دارید که معمولا فقط برای تکمیل فرم به آنجا بروید و هیچ برنامه و کار دیگه ای در آن جا ندارید .

اگر خوب به این پروسه روند ثبت نام و حضور در همایش نگاه کنید ، می بینید که انجام این گونه ثبت نام  برای مراجعه کننده و شخص مسئول ثبت نام عملا بسیار وقت گیر بوده و خسته کننده است .

بهتر است که با شیوه های جدید تر و امکاناتی که در اختیار دارید کمی این شیوه  خسته کننده را کوتاه  و  مدرن تر کنید .

فرم ثبت نام آنلاین برای برطرف کردن این مشکلات به وجود آمده است.

اگر می خواهید در تاریخی خاص  همایش ، سمینار و یا یک دورهمی برگزار کنید و از علاقمندان برای شرکت در این گونه مجالس ثبت نام به عمل آورید ، به جای  چاپ  فرم های ثبت نام کاغذی می توانید یک فرم ثبت نام آنلاین طراحی کنید و آن را از طریق شبکه های مجازی و یا ایمیل و یا به صورت QR CODE در بین مخاطبان  وعلاقمندان  منتشر کنید .

اگر به فکر این هستیدکه در حالت سنتی و کاغذی می توانید از علاقمندان یک قطعه عکس و مدارک دیگه ای از وی دریافت کنید و در این حالت نمی توانید باید بگوییم که اشتباه فکر میکنید.  در شیوه آنلاین شما می توانید تصاویر مدارک مورد نیاز و همچنین تصویر خود کاربر را از وی تقاضا کرده و با بار گذاری مدارک توسط کاربر آن را دریافت کنید .

همچنین شما می توانید با اجباری کردن ارسال فایل برای کاربر این قابلیت را به نرم فرمتان بدهید که تا زمانی که تصاویر مورد نیاز شما در فرم بارگزاری نشد کاربر نتواند فرم را ارسال کند .

بنابراین شما در فرم های ثبت نام آنلاین می توانید از کاربران و پاسخ دهندگان فرم ،  هر تعداد تصاویر مدارک و هر نوع اطلاعات دیگری که نیاز دارید را درخواست کنید و  همچنین با تعیین الزام به پاسخ گویی سوالات مورد نظرتان  می توانید خاطری آسوده  برای عدم دریافت فرمی با  اطلاعات ناقص توسط کاربر را داشته باشید.

مزایای فرم ثبت نام آنلاین نسبت به فرم ثبت نام کاغذی در چیست؟

استفاده از فرم ثبت نام  آنلاین مزایا و منافع بسیار زیادی به همراه دارد که اگر بخواهیم برخی از آن ها را بر اساس الویت و اهمیت بیان کنیم به موارد زیر می توانیم اشاره کنیم :

الف )  عدم اتلاف وقت و سرعت بخشیدن به امور ثبت نام .

یکی از مزایای انجام کار ها و امور روزمره به صورت  الکترونیک و اینترنتی این است که به انجام کار ها سرعت بخشیده و دیگرمشکلی به نام  اتلاف وقت در شیوه های اینترنتی کاملا بی معنا می شود .

در ثبت نام هم همین مورد کاملا مشهود و عیان می باشد . در حالت ثبت نام به شیوه کاغذی در بهترین حالت شما می توانید همزمان به 5 الی 6 نفر  به صورت همزمان و موازی پاسخ دهید و جوابگو باشید  و دیگر افرادی که برای انجام ثبت نام به محل شما مراجعه کرده اند باید صبر کنند و منتظر بمانند تا  افرادی که زودتر مراجعه کرده اند روند ثبت نامشان تکمیل شده و پس پایان کار ،  آن ها برای ثبت نام به شما مراجعه کنند .

در فرم ثبت نام آنلاین ، افراد دیگر نیاز ندارند تا در صف منتظر بمانند . در ثبت نام به این شیوه بسته به قابلیت سرور فرم آنلاین ، توانایی پاسخ دهی از چند صد نفر تا چند هزار نفر در لحظه  و به صورت موازی  به کاربران را  خواهید داشت  .

ب ) پرهیز از انجام امور بیهوده و اضافی .

اینکه شما بخواهید برای شرکت در یک سمینار و حضور در یک چالش از یک سوی شهر به سوی دیگر شهر بروید  آن هم به خاطر انجام ثبت نام  ، در نگاه اول این کار ، کاری بیهوده و خسته کننده شاید به نظر برسد  . در این بین افرادی هستند که به خاطر خسته کننده بودن روند ثبت نام ، از حضور در این همایش و چالش ها منصرف می شوند .

از طرفی انجام این کار خسته کننده برای افرادی که واقعا علاقمند به حضور در آن مجلس هستند در عین اینکه شاید خسته کننده باشد اما از شدت علاقه تن به انجام این کار می دهند .

حال اگر شما روند ثبت نام را به صورت اینترنتی برگزار کنید و یک فرم ثبت نام آنلاین طراحی کنید  کافیست لینک فرمتان را از طریق انتشار ، در دسترس علاقمندان قرار دهید . در این صورت همه اشخاصی که می خواهند در مراسم شما حضور داشته باشند با خیال راحت و بدون هیچ مشکلی می توانند فرایند ثبت نام خود را انجام داده و دیگر این کار خسته کننده نخواهد بود .

ج ) در مصرف و دور ریز کاغذ صرفه جویی می شود .

تاحالا به این موضوع فکرکرده اید  که در پایان مراسم  هایی که برگزار می کنید ، برگه های ثبت نامی که شرکت کننده های  مراسم برای حضور پر کرده بودند را چکار می کنید . مسلما آن ها را دور می ریزید  و قاعدتا استفاده دیگری از آنها نمی کنید. یعنی این همه کاغذ را فقط برای ثبت نام تعدادی شرکت کننده در مراسم استفاده کردید و در پایان آن مراسم دیگر آن ها را دور می ریزید .

البته برخی افراد هستند که از کل اطلاعات فرم ، شماره تلفن های همراه روی فرم ها را بر داشته و استفاده می کنند  تا به این ترتیب برای حاضران این مراسم ، اطلاعات مراسم های آینده نیز ارسال کنند .

اما باز هم اگر منصفانه بخواهیم قضاوت کنیم  مصرف این همه کاغذ برای گرفتن یک شماره تلفن ارزش ندارد  و اصراف است .

با طراحی فرم ثبت نام آنلاین  اولا شما می توانید در مصرف کاغذ بسیار صرفه جویی کنید ثانیا این قابلیت را دارید که از هرکدام از اطلاعات مورد نیازتان که در فرم از کاربر خواسته اید را می توانید در قالب مورد نظر خودتون مثل اکسل خروجی بگیرید  و هر استفاده ای که می خواهید از این خروجی داشته باشید .

د ) امکان بررسی و طبقه بندی فرم ها راحت می شود .

هنگامی که شما از طریق فرم کاغذی می خواهید اطلاعات ثبت نام کنندگان را طبقه بندی کنید و براساس  آن ها تدابیر لازم را برایشان بیاندیشید  ، ابتدا  باید فرم ها را یکی یکی بخوانید و با نرم افزار های ویژه هر یک از اطلاعات مورد نظرتون را به صورت دستی در نرم افزار وارد کرده و سپس اقدام به گروه بندی  و اعمال فیلتر مورد نیازتان بر روی اطلاعات کنید .

این کار بسیار زمان گیر و طاقت فرسا است . در صورتی که اگر یک فرم ثبت نام آنلاین طراحی کنید دیگر نیاز به مطالعه تک تک فرم ها را ندارید و به صورت اتوماتیک می توانید بر اساس هر  یک از فیلد های موجود در فرمتان خروجی مورد نظر خود را دریافت کنید .

ه ) امکان تکمیل فرم ثبت نام آنلاین در هر ساعتی از شبانه روز

یکی از اجبار هایی که برای فرم های کاغذی وجود دارد این است که باید شخص مسئول و فرد خواهان شرکت در مراسم باید حتما در محل ثبت نام حضور فیزیکی داشته باشند . هماهنگی این دو فرد معمولات کاری وقت گیر و بسیار زمان بر است  و ممکن است برای فرد علاقمند به مراسم توانایی مراجعه  به دفتر ثبت نام در ساعات اعلامی مقدور نباشد .

اما در صورتی که فرم ثبت نام آنلاین برای این امر طراحی کرده اید ، کاربر در هر ساعتی از شبانه روز که توانایی و وقت کافی برای تکمیل کردن فرم ثبت نام داشته باشد ، می تواند برای ثبت نام اقدام کند و برگزار کننده مراسم هم می تواند به مابقی امور مراسم رسیدگی کرده و هیچ مشکلی برای هیچ یک از علاقمندان در جریان ثبت نام به وجود نخواهد آمد .

این موارد بخش کوچکی از مزایای استفاده از فرم ثبت نام آنلاین  به جای استفاده از فرم ثبت نام کاغذی می باشد . البته مزایای دیگری هم برای این شیوه می توان ارائه کرد که در این جا به دلیل کمبود زمان از ارائه آن ها خود داری می کنیم و به همین موارد بیان شده بسنده می کنیم .

حال که با مزایای فرم های آنلاین ثبت نام آشنا شدید ، احتمالا از خودتون می پرسید چطور می تونم از این فرم ها برای مراسم های خودم طراحی و استفاده کنم؟

پیشنهاد مطالعه : فرم ساز آنلاین پرسال

فرم ساز های بسیاری در دنیای مجازی قرارد دارد که هر کدام بر اساس توانایی هایی که دارند در پروژه های مخصوص به خود به کار گیری می شوند . اما یکی از قدرتمند ترین و کامل ترین فرم سازهای آنلاین که می توان برای هر پروژه ای از آن استفاده نمود ، فرم ساز آنلاین پرسال است .

پیشنهاد مطالعه : پرسال چیست؟

فرم ساز آنلاین پرسال با ویژگی هایی که در اختیار مدیران پروژه قرار داده و همچنین تنوع بالای سوالاتی که می توانید از مخاطبان خود بپرسید ، یکی از بهترین و کامل ترین گزینه های موجود برای ساخت فرم ثبت نام آنلاین می باشد .

پیشنهاد مطالعه : آموزش ثبت نام در پرسال

هر کسب وکاری که احتیاج به ساخت فرم ثبت نام آنلاین داشته مانند مسئولان برگزاری مراسم ها ، همایش ها ، مدارس، دانشگاه ها و … می توانند از طریق سامانه پرسال اقدام به ساخت فرم های مورد نظر خود نمایند.

همچنین در انتها می توانید گزارش های تحلیلی افراد مشارکت کننده و همچنین تمامی فرم های را در قالب یک فایک اکسل از سامانه  پرسال خروجی بگیرید. به این ترتیب می توانید از تمام اطلاعات موجود در فرم ها استفاده مناسب را ببرید .

حال که با ویژگی ها و امکانات سامانه پرسال آشنا شدید و می دانید یکی از قوی ترین ابزار های موجود برای ایجاد انواع فرم های آنلاین به خصوص فرم ثبت نام آنلاین می باشد می توانید با کلیک روی لینک ثبت نام سامانه پرسال  عضو  سامانه شوید و از امکانات و خدمات آن استفاده ببرید .

 

ساخت پرسشنامه های روانشناسی آنلاین
ساخت پرسشنامه های روانشناسی آنلاین
ساخت فرم استخدام آنلاین
ساخت فرم استخدام آنلاین
فهرست