فرم ساز آنلاین پرسال

فرم ساز آنلاین پرسال

 

فرم ساز آنلاین از مهمترین ابزار های دنیای وب  محسوب می‌شود زیرا فرم آنلاین  امروزه در هر سایتی به تعداد زیادی وجود دارد .  به عبارت دیگر می توان ادعا کرد اگر سایتی بیش از یک فرم آنلاین نداشته باشد ، حداقل یک فرم را  در خود خواهد داشت .  هر شخص و کاربر اینترنت به طور متوسط در طول روز با چندین فرم آنلاین برخورد دارد.  حتماً می‌پرسید چه فرم هایی هستتد که این برخورد کاربران  همه گیر است ؟

در پاسخ به سوال بالا کافیست از فرم های آنلاین که در سایت های استفاده می شود  برایتان  مثال هایی بیاوریم تا خودتان کل ماجرا دستگیرتان می شود . فرم نظر سنجی مشتریان ، فرم ثبت نام ، فرم سفارش ،  فرم نظرسنجی همایش ، فرم رضایت سنجی مشتریان ، فرم تماس با ما ،  فرم استخدام ، فرم عضویت در چالش سایت ها ، فرم پذیرش ، فرم فراخوان ارسال مقاله ، فرم انتقادات و پیشنهادها و هزاران نوع فرم دیگر که به صورت روزانه با آنها سر و کار دارید در این دسته قرار می‌گیرند .

از آنجایی که فرم های آنلاین تنوع و گوناگونی بسیار زیادی دارند  ، استفاده و کاربرد های بسیار زیادی  هم برای سایت ها و هم برای مخاطبین دارند و در مراحل مختلف زندگی هر شخص  ، وی باید فرم های گوناگونی را تکمیل و ارسال کند .

پیشنهاد مطالعه : نکات مهم و کلیدی برای طراحی و اجرای پرسشنامه

شاید برایتان جالب باشد که در هنگام نیاز سایتها به فرم آنلاین است که معمولا آنها شروع به جستجو در گوگل کرده و عباراتی مثل فرم ساز آنلاین ،  فرم ساز رایگان  و  فرم ساز فارسی کرده تا بتوانند نیاز خود به طراحی و تولید فرم را از طریق این ابزارها برطرف کرده و وسیله ای  مطابق با خواسته های  خود را پیدا کنند .

یک فرم ساز آنلاین فارسی چه قابلیت ها و امکاناتی باید داشته باشد ؟

دراین جا به برخی از ویژگی های یک فرم ساز آنلاین فارسی می‌پردازیم که  داشتن این ویژگی ها می تواند شما را از دیگر ابزارهای ساخت فرم بی نیاز کند .

1)  یک فرم ساز آنلاین باید بتواند برای انواع دستگاه ها و سخت افزار ها قابلیت طراحی انواع فرم ها را داشته و در هیچ دستگاهی با مشکل روبرو نباشد .

2 ) این پلتفرم به خوبی انعطاف‌پذیر باشد . یعنی بتوان به وسیله آن از ساده ترین فرم ها تا پیچیده ترین آنها را با همین ابزار پیاده سازی و طراحی کرد .  زیرا بعضی از فرم ها دارای شرایط و منطق های گوناگونی هستند .

3 ) برای داشتن و ایجاد فرم های مختلف ، به دانش برنامه نویسی نیاز نباشد .

4 ) این فرم ساز به نصب نیازی نداشته باشد و  بر روی یک زیر ساخت و بستر امن و قابل اعتماد پیاده‌سازی و قرار گرفته باشد .

۵ ) سرعت بارگذاری فرم ها در فرم ساز آنلاین  مورد استفاده بالا باشد و همچنین مدیر بتواند به صورت لحظه‌ای و آنی پاسخ ها را مشاهده کند و از داده‌های جمع شده خروجی مورد نظر خود را بگیرد .

۶  ) کاربر پسند باشد و بتواند با کاربر به آسانی ارتباط برقرار کند .

پیشنهاد مطالعه : پرسال چیست؟

تمام موارد ذکر شده در بالا شروط اولیه امکانات یک فرم ساز آنلاین فارسی است  .  علاوه بر اینها سامانه فرم ساز آنلاین پرسال امکانات زیر را در خود دارد :

 • سازگاری با زبان فارسی و چیدمان المان ها به صورت پیش فرض بر اساس زبان فارسی .
 • توانایی قرار دادن ۱۷ نوع  سوال در فرم مورد نظر شما . مانند سوالات تستی ، تشریحی ، چند جوابی ، ضبط صوت کاربر ، دریافت امضای دیجیتال و … .
 • قابلیت افزودن شرط به سوال های داخل فرم . افرادی که فرم های هدفمند طراحی می کنند از سوالات شرطی بسیار استفاده می کند .
 • امکان قرار دادن سوالات گروهی در فرم آنلاین .
 • قابلیت اضافه کردن تصویر در متن سوال و پس زمینه فرم .
 • امکان قالب بندی فرم پرسشنامه .
 • ارسال ایمیل برای مخاطبان مورد نظر شما به منظور پاسخگویی به سوالات پرسشنامه .
 • امکان قرار دادن فرم در سایت شخصی .
 • قابلیت انتشار لینک پاسخگویی به پرسشنامه در قالب تصویر QR CODE .
 • قابلیت مشاهده گزارش های نموداری از نحوه پاسخ دهی کاربران به سوالات .
 • امکان خروجی گرفتن اطلاعات فرم ها در قالب اکسل و سایر نرم افزار آماری .
 • قابلیت ارسال پیامک به شخص پاسخ دهنده در پایان تکمیل فرم پرسشنامه .
 • حفظ امنیت اطلاعات و پاسخ های ورودی کاربران به سوالات پرسشنامه در داخل فرم ساز .

برای عضویت در سامانه فرم ساز آنلاین پرسال  می توانید با کلیک روی لینک ثبت نام سامانه پرسال   در مدت زمان چند ثانیه عضو این سامانه شوید .

 

با داشتن این امکانات و قابلیت‌ها است که ادعا داریم فرم ساز آنلاین پرسال بهترین جایگزین گوگل فرم و سایر فرم ساز های مشابه است .

استفاده از فرم ساز آنلاین پرسال یا فرم ساز خارجی ؟

همانطور که می دانید اکثر فرم ساز های خارجی مانند گوگل فرم یا هر ابزار دیگری با زبان فارسی و زبان هایی که حالت نگارش آنها از راست به چپ هست مشکل داشته و ناسازگاری دارند .  همچنین این فرم سازها قابلیت سفارشی سازی پیام ها و خطاهایی که در هنگام ایجاد فرم توسط سامانه ممکن است رخ دهند را به زبان فارسی ندارند .

مسئله بعدی مشکل هزینه است . کسانی که از فرم ساز های خارجی به صورت حرفه ای می خواهند استفاده کنند نیاز دارند که حساب کاربری خود را شارژ کنند .  از آن جایی که فرم ساز های خارجی بر حسب ریال پول دریافت نمی‌کنند و تمام مخارج خود را  بر حسب دلار  طبقه بندی  می کنند ، اگر شما بخواهید وجه ریالی موجود در حسابتان را به دلار تبدیل کنید خواهید دید که  به هزینه‌های بسیار سنگینی را باید پرداخت کنید ، که معمولا  امری مشکل خواهد بود .

سامانه فرم ساز آنلاین پرسال هم به خوبی با زبان فارسی تطابق و سازگاری داشته و هم از لحاظ هزینه و قیمتی بسیار به صرفه تر از فرم ساز های خارجی می باشد .

فرم ساز آنلاین پرسال چه کمکی به کسب و کارها می کند ؟

اگر بخواهید فرم های مورد نظرتان را توسط تیم فنی درون سازمانی ایجاد و طراحی کنید ، یعنی ابتدا سوال های مد نظر خود را آماده کرده ، کدنویسی ،  طراحی گرافیکی نرم افزار و در انتها بخواهید از برنامه تولیدیتان  تست نهایی بگیرید ، زمانی به اندازه حداقل سه هفته تا سه ماه را باید صرف این کار کنید .  همینطور از تیم فنی تان باید حداقل ۳ تا ۵ نفر درگیر این پروژه باشند .

پس از آن باید فرم ها را ارسال و شروع به جمع آوری اطلاعات کنید .

البته باید در مورد تعداد نفرات مشارکت کننده و فراهم کردن زیرساخت مناسب و همچنین بکاپ گیری و امن نگه داشتن اطلاعات و سرور تان از قبل اندیشیده باشید ، تا در حین جمع آوری داده ها دچار  مشکلاتی مانند نقص فنی ، هک و از دست رفتن اطلاعات نشوید .

آماده‌سازی این زیرساخت‌ها نیز یک تا ۲ ماه زمان می‌خواهد .

تا اینجا بدون اینکه بخشی برای گزارش ها و نمودارها داشته باشید ، حداقل باید ۱۰ میلیون هزینه کنید . اگر بخواهید بخشی برای گزارش ها و نمودارها را  برای فرمتان  بنویسید ، در این صورت هزینه شما تا ۱۵ میلیون تومان افزایش خواهد یافت .

اما اگر  سامانه فرم ساز آنلاین پرسال را انتخاب و برگزینید نیازی به این همه هزینه نداشته و در عرض چند ساعت می توانید فرم مورد نظر خود را مطابق با میل و خواسته خود طراحی کنید .

سپس می توانید از طریق سامانه ، پرسشنامه خود را برای افرادی که می خواهید در پرسشنامه شما مشارکت کنند ایمیل کنید .

به این ترتیب سازمان شما نیازی به هیچ اقدام تکمیل کننده برای ارسال پرسشنامه به مخاطبان تان نخواهد داشت .

در انتها با سیستم گزارش دهی کاملی که پرسال در اختیار شما قرار داده ،  می توانید به صورت آنی از اطلاعات ورودی کاربران آگاهی یافته و نمودارهای پاسخگویی به پرسش ها را تماشا کنید.

همچنین از اطلاعات وارده شده توسط کاربران خروجی دلخواه و مد نظر خود را دریافت کنید .

تمام این موارد و قابلیت ها فقط با پرداخت مبلغی کمی برای شما محقق می شود .

با استفاده از فرم ساز آنلاین پرسال ، هر سازمانی می تواند به سادگی اقدام به ساخت پرسشنامه و فرم آنلاین کند.

به این ترتیب سازمان ها می توانند بهترین استفاده را از فناوری دیجیتال در زمینه هایی مثل ارتباط با مخاطب ، مدیریت تجربه مشتری ، سنجش عملکرد کارکنان ، انجام تحقیقات بازار و …  داشته باشند .

تمام این موارد باعث می‌شود که تصمیم‌های سازمان بر اساس تحلیل اطلاعات درست گرفته شود و موفقیت های بیشتری را برای سازمان به ارمغان آورد .

پیشنهاد مطالعه : راههای افزایش مشارکت در پرسشنامه آنلاین

برای عضویت در سامانه فرم ساز آنلاین پرسال  می توانید روی لینک ثبت نام سامانه پرسال   کلیک کنید .

 

ارزیابی مفهومی چیست و چه کاربردی دارد؟
ارزیابی مفهومی چیست و چه کاربردی دارد؟
تغییرات سازمان برای چیست و چگونه عملیاتی می شود ؟
تغییرات سازمان برای چیست و چگونه عملیاتی می شود؟
فهرست