قبل از انتخاب و خرید اشتراک پنل آزمون آنلاین بهتر است 10 شیوه انتخاب پنل آزمون آنلاین را در زیر مطالعه کنید. این  قواعد اصولی هستند که به وسیله رعایت کردن آنها  می توانید از میان هزاران  برنامه و سرویس برگزاری امتحان های الکترونیک، بهترین آنها را برای نیازهای خود انتخاب کنید، به قول قدیمی‌ها که میگن: “جنگ اول به از صلح آخر است.” پس شما نیز اول توقعات خودتان را برای استفاده از پنل آزمون آنلاین یک بار برای خود مشخص کنید و سپس درگیر انتخاب آن شوید. در این مقاله می‌خواهیم ۱۰شیوه انتخاب پنل آزمون آنلاین که باید قبل از خرید آنها را بدانیم را برای شما بگوییم. همچنین در این بین از تجربه مدیرانی که از این شیوه استفاده کردند می‌خواهیم در این مقاله استفاده کنیم و آنها را در اختیار شما قرار دهیم.

شیوه انتخاب پنل آزمون آنلاین

10 شیوه انتخاب پنل آزمون آنلاین

1- هر آنچه نیاز دارید به وضوح برای خود مشخص کنید.

اولین فرمان از 10 شیوه انتخاب پنل آزمون آنلاین که باید رعایت کنید این است که برای خود مشخص کنید چه توقعات و نیازهایی از یک پنل آزمون آنلاین دارید و برای این توقعات با خود روراست و صادق باشید. روی کاغذ نیازهایی که از یک سامانه آزمون آنلاین را دارید بیاورید، سپس سیستم ها و برنامه هایی که به شما معرفی شده اند و یا می‌شناسید و یا از طریق موتورهای جستجو در اینترنت یافته اید را به دقت بررسی کرده و صفحات و فایل های راهنمای آنها را مطالعه و بررسی کنید که چه میزان از نیازها و خواسته هایتان در این سامانه ها پاسخ داده می شود. مسلماً برنامه‌ای که بیشترین نیاز های شما را بتواند پاسخ دهد باید در اولویت بالای انتخاب خود قرار دهید. یادتان باشد در انتخاب پنل آزمون آنلاین بیشتر از اینکه بخواهید به ظاهر سامانه توجه داشته باشید باید به کارایی آن دقت کنید.

2-  از تعامل با پشتیبانان سامانه هراس نداشته باشید.

صبر کنید! هنوز زود است که وارد مرحله خرید اشتراک بشوید. بلکه باید قبل از خرید اشتراک سامانه آزمون آنلاین، حداقل یک بار با پشتیبانی سرویس مورد نظرتان ارتباط برقرار کنید. متاسفانه بسیاری از سرویس ها بعد از مدتی بخش پشتیبانی خود را غیرفعال می کنند و عملاً پاسخگوی کاربران نیستند. از همین‌رو فورا نباید سراغ پرداخت‌ هزینه بروید، بلکه یکبار حداقل با پشتیبانی سامانه به صورت تلفنی و چه به صورت آنلاین ارتباط برقرار کنید. در این ارتباط شما می توانید نکات گنگ توضیحات سایت، ابزارهای سایت و… را مورد پرسش قرار داده و ابهامات خود را برطرف کنید. به این ترتیب می توانید از انتخاب خودتان در مورد به کارگیری سامانه برای موسسه خود مطمئن تر شوید.پس به خاطر داشته باشید که پشتیبان هر سامانه‌ای وظیفه دارد به سوالات و اشکالات شما در حوزه مربوطه پاسخ دهد پس نگران کمبود وقت آن شخص نباشید و با خیال راحت اشکالات خود را با وی مطرح کنید.

3- برای خرید سامانه آزمون آنلاین با اساتید و دبیران خود مشورت کنید.

وقتی می‌خواهید وسیله‌ای را برای منزلتان بخرید، پس از اینکه از کیفیت آن محصول مطمئن شدید برای انتخاب نهایی سراغ خانواده می روید تا با نظر جمع، خریدی مطمئن تر داشته باشید.  سومین اصل از 10 شیوه انتخاب پنل آزمون آنلاین هم دقیقا به همین موضوع اشاره دارد. حال شما باید با اساتید، دبیران و کارکنان موسسه خود برای انتخاب یک سامانه مشورت کنید. به این ترتیب بهتر است که گزینه‌های مدنظرتان را با آن ها مطرح کرده و نقاط قوت و ضعف هر سامانه را در یک محیط دوستانه برایشان توضیح دهید و سپس در یک نظر خواهی جمعی ببینید نظر اکثریت چیست. چرا؟ این کار دلایل متفاوتی دارد که به اختصار به دو مورد از آنها اشاره می کنیم:

1) حق نظردهی برای اعضا.

هنگامی که اعضا حق نظردهی داشته باشند، بر اساس تفکرات خود، دیدگاه هایشان را مطرح می‌کنند که ممکن است برای شما نیز تازگی داشته باشد و حتی در پاره ای از مواقع مجبور شوید برای برطرف کردن این ابهام های تازه دوباره به بخش دوم این اصول مراجعه کرده و با پشتیبانی سامانه های مورد نظرتان ارتباط برقرار کرده و سوال های جدیدی که برایتان به وجود آمده را از آن ها بپرسید.

2) قدرت انتخاب به اعضا.

وقتی به شخصی قدرت انتخاب می دهیم تا وی آن محصول را انتخاب یا رد کند، معمولا بسیار آسان تر آن محصول را می پذیرد تا اینکه بخواهیم به او آن را تحمیل کنیم. در نتیجه وقتی موافقت جمع با یک سامانه اعلام شد بار دیگر مزایا و نواقص سامانه را برای آنها مرور کرده و سپس برای هر یک از نواقص راه‌حل‌هایی را جمع آوری کنید و این راه حل ها را در قالب یک دستور کار مشخص برای شیوه استفاده از سامانه برای طراحان آماده کنید و به هرکدام نسخه ای جداگانه بدهید. موقعی که آن ها نیز این سامانه را انتخاب کنند مطمئنا با نواقص های آن راحت‌تر کنار آمده و از خود حالت دفاعی نشان نخواهند داد.

4-  زیرساخت های موسسه خود را چک کنید.

چهارمین قانون از 10 شیوه انتخاب پنل آزمون آنلاین این است که قبل از انتخاب سامانه، زیرساخت های مورد نیاز استفاده از سامانه را در موسسه خود چک و در صورت لزوم پیاده سازی کنید. به عنوان مثال اگر می خواهید در آموزشگاه تان از یک سالن امتحان الکترونیک برخوردار باشید نیاز دارید که یک سالن را بر اساس استانداردهای سامانه مورد نظرتان از لحاظ سخت افزاری تجهیز کنید و سامانه ای که برای ایجاد یک سالن آزمون الکترونیک نیاز به سخت افزار های گران قیمت نداشته باشد مسلما می تواند در انتخاب های شما جایگاه بالاتری را به خود نسبت دهد. مثلا برای استفاده از سامانه پرسال نیاز به خرید تعداد زیادی سیستم های کامپیوتری ندارید بلکه می توانید هزینه یک سیستم کامپیتوری را بشکنید و با آن مبلغ  تعدادی تبلت را خریداری کنید. به این ترتیب با استفاده از تبلت می توانید یک سالن امتحان الکترونیک ایجاد کنید. از طرف دیگر اگر می خواهید به صورت مجازی از این سامانه‌ها استفاده کنید باید خود را آماده کنید که ممکن است تعدادی از دانشپذیر های شما ابزار مناسب برای شرکت در این آزمون ها را نداشته و شما باید بتوانید این ابزار را حداقل در موسسه خودتان برای وی فراهم کنیم تا او بتواند با حضور در محل موسسه با استفاده از کامپیوتر و تبلت خود موسسه در آن آزمون آنلاین شرکت کند.

سیستم آزمونlotf
سیستم آزمون lotf: نسخه بومی شده + نحوه پیاده سازی
فهرست