آزمون آنلاین

مزیت

مزایای ساخت آزمون آنلاین

با استفاده از آزمون آنلاین پرسال علاوه بر اینکه در مصرف کاغذ، در اختصاص دادن زمان برای طراحی، تایپ، برگزاری و تصحیح آزمون نیز صرفه جویی می کنید. همچنین هزینه های برگزاری و رفت و آمد  افراد شرکت کننده نیز کاهش می یابد. دیگر نیازی برای از بین بردن وقت مفید آموزشی به علت ارزشیابی نداشته و با ساخت آزمون آنلاین می توانید خارج از ساعات تدریس و حتی خارج از ساعت کار آموزشگاه و موسسه آزمون آنلاین برگزار کنید.

مزیت

تصحیح و دریافت گزارش های آزمون آنلاین پرسال

به وسیله ساخت آزمون آنلاین در سامانه پرسال شما می توانید در پایان عمل تصحیح سوالات را به صورت خودکار و اتوماتیک کرده و گزارش نمرات افراد شرکت کننده را در قالب یک فایل اکسل به همراه مشخصات کاربر دریافت کنید. همچنین برای نمایش کارنامه از طریق سامانه می توانید سوالات را بارم بندی کرده و همچنین سوالات تشریحی توسط خود استاد در سامانه تصحیح شده و در کارنامه دانش آموز اعمال شود تا با لینکی که دارد نمره خود را مشاهده کند.

مزیت

نحوه تکمیل و انتشار آزمون آنلاین

1- انتشار لینک آزمون آنلاین از طریق شبکه های اجتماعی، صفحه ایجاد کننده آزمون در پرسال و کانال های موسسات، ادارات و اساتید و دبیران
2- استفاده از اپلیکیشن برای شرکت در آزمون و همچنین ایجاد سالن امتحان الکترونیک به وسیله اپلیکیشن  با چند تبلت ساده.
3- چاپ و نصب  QR code از لینک آزمون آنلاین در سالن امتحان و صندلی ها برای اسکن و ورود به آزمون.

 دیگر امکانات سامانه آزمون آنلاین پرسآل

مزیت
ارائه صفحه اختصاصی مستندات

به افراد و نهادهایی که تمایل دارند آزمون های خود را آنلاین برگزار کنند صفحه اختصاصی آماده شده که در این صفحه می توانند آزمون ها،  ویدئو ها و فایل های مورد نیاز داوطلبان را قرار داده تا شرکت کنندگان از این طربق به دانلود جزوات و فایل های پیوست پرداخته و در زمان تعیین شده توسط شما از طریق لینک آزمون موجود در این صفحه وارد آزمون شوند.

مزیت
تصحیح آنلاین آزمون و نمایش کارنامه

شما می توانید در سوالات تستی و تشریحی خود به سوالات بارم ( نمره ) اختصاص دهید تا پس از پایان آزمون آنلاین، سوالات تستی شخص در همان لحظه تصحیح شده و پس از تصحیح سوالات تشریحی توسط استاد، بر طبق خواست و دلخواه استاد، کارنامه و پاسخنامه به دانش آموز و داوطلب نشان داده شود. همچنین شخص آزمون دهنده می تواند بعد از پایان آزمون عملکرد خود را نسبت به دیگر اشخاصی که در این آزمون شرکت کرده اند مشاهده نماید.

مزیت
امکان برگزاری آزمون به زبان انگلیسی

اگر موسسه آموزش زبان دارید و یا از اساتید زبان های خارجه هستید می توانید برای دانشجویان و دانش آموزان تحت پوششتان آزمون های زبان خارجه از طریق ساخت آزمون آنلاین  در سامانه پرسال  برگزار نمایید. در این حالت با تنظیم شما تمام دکمه های موجود و المان ها به صورت چپ چین بوده و به زبان انگلیسی تبدیل خواهند شد.

مزیت
برگزاری آزمون هماهنگ کشوری

با ساخت آزمون آنلاین در سامانه پرسال نهاد ها وموسسات آموزشی که به صورت کشوری فعالیت می کنند مانند موسسات آمادگی قبل از کنکور و یا ادارات دولتی و  خصوصی  می توانند آزمون های هماهنگ کشوری مانند آزمون های استخدامی و یا آزمون های آمادگی کنکور را به صورت اینترنتی و هماهنگ برگزار کنند

مزیت
تنظیم تاریخ و ساعت شروع آزمون

یکی از قابلیت ها آزمون آنلاین پرسال امکان تنظیم تاریخ برگزاری و ساعت شروع پایان آزمون بوده که در برای موسسات و اساتید بسیار قابل مفید بوده و میتوان در این حالت برای جلوگیری از تقلب برای هر سوال ( تک به تک سوالات ) مدت زمان پاسخگویی تنظیم نموده تا در این حالت قابلیت برگشت به سوال قبلی از آزمون دهنده سلب شود .

مزیت
جلوگیری از آزمون مجدد برای داوطلب

با فعال سازی این  قابلیت ، هر شخص آزمون دهنده یکبار اجازه شرکت در آزمون را یافته و پس از ورود به آزمون و ارسال پاسخ ها دیگر نمی تواند برای افزایش نمره و امتیاز خود دوباره با نام کاربری و رمز خود وارد صفحه آزمون شده و سوالات را پاسخگویی دوباره کند .

مزیت
تنظیمات ظاهری آزمون آنلاین

در این بخش می توانید نام موسسه ، آموزشگاه و یا نام اداره خود را برای نمایش قرار دهید همچنین امکان تنظیم رنگ پس زمینه و  تنظیم رنگ متن سوال نیز در اختیار شما قرارداده شده است تا بتوانید آزمون با کیفیتی برای داوطلب فراهم و آماده  کنید.

مزیت
نمایش آنلاین و لحظه ای از عملکرد داوطلبین در آزمون

۱- شما می توانید پاسخ  های  علامت  زده شده برای هر سوال را برای هر داوطلب  به صورت جداگانه و مجزا  ببینید .

۲-  نمایش نمودارهای مربوط به جواب های داده شده به سوالات داوطلبان را مشاهده کنید.

مزیت
خروجی های متنوع از عملکرد داوطلبان در آزمون

1- دریافت گزارش نمرات و امتیاز های هر داوطلب به همراه مشخصات وی در یک فایل اکسل  .

2- امکان  قرار دادن سوال  تحویل فایل  در آزمون برای اساتید و دبیرانی که پروژه تشویقی برای شرکت کنندگان در آزمون تعریف میکنند  .

3- دریافت گزارش های تحلیلی عملکردی از داوطلبین شرکت کننده در آزمون مانند بیشترین نمره ، کمترین نمره ، میانگین گروه ، درصد انتخاب کنندگان گزینه اشتباه ( نشان دادن آمار گزینه های انتخاب شده ) در لحظه و به صورت آنلاین

مزیت
دریافت وجه برای شرکت در آزمون

اگر شما یک موسسه شبیه سازی کنکور هستید و داوطلبان بسیار دوست دارند تا در آزمون های شما شرکت کنند و یا اگر مدیر یک اداره و شرکت خصوصی هستید که در سال آزمون استخدامی برگزار کرده و جذب نیرو انجام میدهید می توانید برای کسانی که دوست دارند تا در آزمون شما شرکت کنند وجهی را مشخص کنید تا از طریق درگاه پرداخت بانکی پرسال این وجوه پرداخت شده و سپس مجوز شرکت در آزمون شما برایشان صادر گردد . سپس این وجوه به حساب بانکی معرفی شده شما واریز می گردد.

مزیت
قابلیت نمایش رندوم سوالات و گزینه ها به دانش آموز

یکی از قابلیت هایی که در سامانه پرسال برای جلوگیری از تقلب فراهم آمده شده امکان نمایش سوالات و گزینه های سوالات به صورت تصادفی به دانش آموز می باشد . این قابلیت به این صورت کار میکند که مثلا شما به سامانه 100 سوال می دهید و سامانه را تنظیم می کنید که 15 سوال از آن ها را هر بار به صورت تصادفی انتخاب کرده و با نمایش تصادفی گزینه ها و ترتیب تصادفی سوالات به دانش آموز نشان داده شود .

مزیت
دیگر توانایی های آرمون آنلاین پرسال
  • قابلیت بارگذاری تصویر در سوالات آزمون
  • نشان دادن سوالات به صورت رندوم و تصادفی برای جلوگیری از تقلب به داوطلبان
  • قابلیت دانلود گزارش نمرات داوطلبان در یک فایل اکسل
  • تنظیم زمان بندی فعال بودن آزمون آنلاین
  • امکان خصوصی سازی آزمون  برای پرسنل یا گروه خاصی از داوطلبین با نام کاربری و رمز عبور اختصاصی
  • امکان دسته بندی سوالات آزمون و نمایش تصادفی تعدادی سوال از دسته های متفاوت

موارد قابل استفاده آزمون آنلاین

آزمون آنلاین برای تیزهوشان و مدارس

یکی از مشکلات و معضلاتی که مدارس و والدین با آن دست و پنجه نرم می کنند این است که مدرسه نمی تواند میزان یادگیری دانش آموزان را به خوبی و به موقع سنجیده ووضعیت تحصیلی دانش آموز را به والدین گزارش دهید.

با ساخت آزمون آنلاین رایگان در پرسال می توانید اقدام به برگزاری آزمون های سنجش علمی دانش آموزان کنید. با گرفتن خروجی اکسل می توانید از عملکرد هر دانش آموز به صورت فردی مطلع شده ودر صورت نیاز به خانواده  اطلاع دهید.

حتی میتوانید آزمون های آنلاین را در خارج از تایم مدرسه و آموزش برگزار کنید و نگران حساسیت های برگزاری آزمون نباشید. زیرا تمهیدات بسیاری برای جلوگیری از تقلب در آزمون اندیشیده شده که می توانید به راحتی از هر تقلبی جلو گیری کنید. مثلا قابلیت نمایش تصادفی سوالات برای افراد شرکت کننده در آزمون یکی از ویژگی ها می باشد. از دیگر قابلیت های آزمون می توان برنامه ریزی و دادن تاریخ و ساعت شروع و همچنین تاریخ و ساعت پایان مهلت آزمون دهی و یا  قابلیت جلوگیری از ورود چندباره دانش آموزان به امتحان جلوگیری می شود تا دانش آموزان نتوانند در نمرات واقعی خود خللی ایجاد کنند.

ایجاد آزمون آنلاین برای موسسات و آموزشگاه ها

موسسات آموزشی زیادی مانند موسسه های آمادگی برای کنکور، موسسه های  آموزش زبان و آموزشگاه های تعلیم رانندگی وجود دارند که در فواصل معین زمانی مشخصی، به طور معمول از داوطلبین خود آزمون هایی را می گیرند.

1000+
فایل تجزیه و تحلیل شده
+1000
پرسشنامه آنلاین ثبت شده
4000
پاسخ دهنده
1000+
نظرسنجی انجام شده

مقالات

مقایسه گوگل فرم با سامانه پرسال

مقایسه گوگل فرم و سامانه پرسال ثبت نام در گوگل و ساخت ایمیل هر شرکت کننده ای که بخواهد فرمی را تکمیل یا در نظر سنجی شرکت کند، باید قبل از تکمیل فرم و پرسشنامه یک اکانت در گوگل داشته باشد. و فقط با داشتن حساب گوگل و یا ایمیل می تواند در آن نظرسنجی…

اهمیت مدیریت و پرسشنامه خروج کارکنان

مدیریت و پرسشنامه خروج کارکنان اهمیت مدیریت خروج کارکنان از سازمان چگونه میتوانم یک کارمندانم را از ترک کار منصرف کنم؟ این سوالی است که مدیران هنگام از دست دادن نیروها و کارکنان با ارزش سازمان از خود می پرسند. زیرا از دست دادن یک کارمند با ارزش و با تجربه برای شرکت بسیار هزینه...

آموزش گوگل فرم

مشاهده و دریافت پاسخ ها 13 –  در تصویر اول آموزش گوگل فرم همان طور که با شماره (( 9 )) مشخص شده است روی گزینه طبق تصویر روی responses کلیک کنید تا به صفحه پاسخ های دریافت شده بروید. برای دریافت پاسخ ها در یک فایل اکسل یا گوگل شیت، آیکون اکسل در صفحه…

تقلب در آزمون آنلاین

تقلب در آزمون آنلاین   راههای کاهش تقلب در آزمون آنلاین یکی از دلایلی که باعث شده اساتید و دبیران به مبحث آزمون آنلاین اعتماد نداشته باشند، سوء استفاده برخی از دانش آموزان از راحتی بیش از حدی که در اختیارشان قرار گرفته است بوده که به راحتی می توانند تقلب کنند. اما بیایید این...

فهرست