پرسال چیست ؟

تا به حال تجربه تنظیم پرسشنامه و نظر سنجی و همچنین پخش کردن آن را داشته اید؟ آیا می دانید چه مشکلات و سختی هایی در این راه وجود دارد؟

از وقت و هزینه برای تنظیم پرسشنامه و متن و  هزینه چاپ   و از بین رفتن وقت برای پخش کردن پرسشنامه و تحویل گرفتن آن گرفته تا نداشتن احتمالی خودکار و قلم افراد جامعه هدفتان برای پرکردن پرسش نامه و همچنین اشتباه پر کردن سوالات و از بین بردن برگه پرسشنامه را میتوان در یک نگاه کوتاه و گذری متصور شد .

تازه این بخش اول مشکلاتی است که در مقابل شما قرار گرفته است . هنگامی که تمامی این سختی ها را به جان خریدید تا تعداد افراد جامعه آماریتان بیشتر شود تازه قسمت دوم سختی ها شروع می شود ، اکنون باید داده هایی را که به دست آورده اید در نرم افزارهای تحلیلی یک به یک وارد کرده و سپس آنالیزداده هایتان را دریافت کنید که این خود نیز کار طاقت فرسایی می باشد.

از همین رو نیاز به یک سامانه جامع به شدت احساس می شود که با عملی کردن فرایند پرسشنامه و نظر سنجی باعث صرفه جویی بسیاری در هزینه های این امر شود .

پرسال سامانه ساخت و توزیع پرسشنامه آنلاین تحقیقاتی و نظرسنجی با امکان دریافت خروجی spss و excel از پاسخ ها و نمایش آنلاین نمودار و پاسخ ها می باشد که برای اشخاص حقیقی و حقوقی بسیار مناسب و به صرفه می باشد.

پرسال برای پژوهشگران و دانشجویان

پژوهشگران و دانشجویان با این سامانه می توانند اقدام به انتشار پرسشنامه آنلاین و جمع آوری اطلاعات نمایند و از این اطلاعات و داده ها خروجی مورد نیاز خود را ( تحلیل و آنالیز Spss و یا به صورت فایل excel ) در تحقیق ها و پژوهش هایتان بگیرید.

با این سامانه دیگر نیاز به چاپ پرسشنامه  و وارد کردن دستی اطلاعات در نرم افزار های تحلیلی ندارید که این خدمت باعث صرفه جویی در  انرژی ، زمان و هزینه هایتان می گردد.

پرسال برای شرکت ها و کسب وکارها

پرسال-برای-دانشجویان
پرسال برای شرکت ها و کسب وکارها

دراین سامانه شما این توانایی را دارید که صدای مشتریانتان را ضبط کرده و بشنوید و به این ترتیب از نظرات آن ها برای ارتباط بهتر بین خود و مشتریانتان بهره مند شوید و در نتیجه شاهد رضایتمندی کاربران و مشتریانتان و همچنین افزایش فروش محصولاتتان  خواهید بود.

شما می توانید هم اکنون با کلیک روی لینک ثبت نام سامانه پرسال  عضو این سامانه شده و از مشتریان و کاربرانتان به هر شیوه ای که تمایل دارید نظرسنجی کنید.

این سامانه  پنل قدرتمندی را در اختیار شما قرار داده است و برای اینکه بتوانید به راحتی هر نوع سوال و درخواستی را در پرسشنامه و نظرسنجی خود قرار دهید ، 17 نوع سوال و درخواست را برای شما فراهمی آورده تا بتوانید به راحتی هر کدام را که مد نظرتان بود انتخاب کرده و در پرسش نامه خود قرار دهید. در زیر با برخی از 17 نوع در خواست موجود در این سامانه آشنا می شوید.

 • سوال های تک انتخابی ( تستی)
 • سوال های تشریحی ( پاسخ به صورت متن توسط کاربر وارد می شود )
 • سوال های چند پاسخی (قابلیت انتخاب چندین گزینه توسط پرکننده پرسش نامه )
 • درخواست صوت از کاربر برای پاسخ به سوال (امکان خروجی گرفتن صوت تا 4 ماه بعد از پایان حساب کاربری )
 • سوالات ترکیبی ( سوالات چند لایه)
 • درخواست وارد نمودن شماره تلفن همراه
 • قابلیت دریافت فایل از کاربران
 • قابلیت دریافت کد ملی همزمان با تایید درستی.
 • و…

نقشه راه  پرسال

نقشه راه پرسال

به طور کلی در این سامانه  پس از اینکه  ثبت نام کردید ، 5 مرحله زیر را در پیش رو خواهید داشت.

مرحله اول ) ساخت فرم نظرسنجی یا پرسشنامه

در مرحله اول سوالات پرسشنامه یا فرم نظرسنجی لازم است تا وارد سامانه پرسال شود و تنظیمات هر سوالات مثل اجباری کردن پاسخ به سوال و شرط گذاری های دیگر انجام شود .  شما می توانید در صورت تمایل فایل سوالات رو برای ما ارسال کنید تا توسط ما در حساب کاربری شما ساخته شود.

مرحله دوم ) تغییرات طراحی صفحه نمایش فرم و پرسشنامه آنلاین

در این مرحله طبق برندینگ شما تغیرات لوگو ، تصویر پس زمینه و رنگ متن ها امکان پذیر است و قابلیت هایی مثل طراحی صفحه پایانی و قرار دادن لینک و تنظیم فرم ارتباط با طراح پرسشنامه و یا نمایش نتیجه پاسخ های پرسشنامه به پاسخ دهنده اضافه میشود.

مرحله سوم ) پخش پرسشنامه آنلاین برای مخاطبان جامعه هدف

در این مرحله نیاز است که سازنده پرسشنامه، لینک پرسشنامه را به جامعه هدف ارسال کند برای این منظور سه روش زیر را برای شما تدارک دیده شده است :

1 ) انتشار لینک پرسشنامه یا فرم در  شبکه های اجتماعی یا بصورت ارسال پیامک یا ایمیل

2 ) امکان چاپ  QR CODE از لینک پرسشنامه یا فرم و نصب در مکان های حضور مخاطب تا با اسکن کردن آن وارد صفحه پرسشنامه یا نظرسنجی  شوند

3 ) یا با اپلیکیشن اندرویدی ما در قالب کیوسک یا دستگاه  نظرسنجی بصورت حضوری  و غیرحضوری

مرحله چهارم ) مشاهده پاسخ ها ونمودارها

شما می توانید پاسخ هایی که به سوالات شما در پرسشنامه و نظرسنجی داده می شود را ببینید. (چه به صورت جزء و چه به صورت کل ) و همچنین می توانید از آن ها در قالب دلخواهتان خروجی بگیرید.

شما در هر لحظه می توانید پاسخ هر سوال را برای هر مخاطب به صورت جداگانه رصد کنید.

نمودار تعداد انتخاب هر گزینه از هر سوال را در نمودار میزان مشاهده کنید و توسط لینک منحصر به فرد خود آن را منتشر کنید و به نمایش بگذارید.

در سوالاتی که برای مثال میزان رضایتمندی یا موفقیت یا…را سنجش می کنید ، می توانید در نمودار پیشرفت ، درصد (رضایت مندی) هر سوال و یا کل سوالات را ببینید.

همچنین اگر درخواست ضبط صوت یا دریافت فایل را در نظرسنجی تان قرار داده باشید می توانید به صورت جداگانه آن ها را از سامانه  خروجی بگیرید.

مرحله پنجم ) تجزیه و تحلیل داده های ورودی مخاطبان جامعه هدف پرسشنامه

یکی از مواردی که این سامانه را از سایر رقبای خود متمایز و متفاوت می سازد ، قدرت بخش تجزیه و تحلیل این سامانه می باشد. در این قسمت شما می توانید داده هایی که از طریق نظرسنجی به دست آورده اید را از طریق دو نوع تحلیل SPSS و excel  در پرتال خود خروجی بگیرید تا به این ترتیب در زمان وارد کردن این داده ها در نرم افزار های تجزیه و تحلیل صرفه جویی کرده باشید.

 

دیگر امکانات پرسال :

 • انتشار خودکار پرسشنامه ها به ایمیل مخاطبان در زمان بندی مشخص
 • قابلیت شرط گذاری روی پاسخ سوالات
 • امکان تحلیل پاسخ های پاسخ دهنده و نمایش نتیجه بعد از کامل کردن فرم و پرسشنامه
 • خصوصی سازی فرم و پرسشنامه ها و ورود از طریق رمز عبور
 • طراحی دلخواه صفحات پرسشنامه طبق برندینگ شما
 • امکان نمایش تصویر برای هر سوال
 • دریافت خروجی چندین پرسشنامه در یک فایل اکسل در شیت های مختلف
 • امکان تنظیم جلوگیری از ورود چند باره پاسخ .

برای ورود به پنل مدیریت سامانه پرسال خود می توانید به  ورود به سامانه پرسال  مراجعه کنید.

اکنون که با این سامانه تا حدودی آشنا شدیم بهتر است کمی با اپلیکیشن و امکانات این سامانه نیز آشنا شویم .

اپلیکیشن اندرویدی پرسال

 • می توانید وارد قسمت کیوسک شوید و از تبلت خود به عنوان یک کیوسک نظرسنجی استفاده کنید.
 • می توانید پرسشنامه خود را بسازید و لینک آن را منتشر کنید.
 • فایل خروجی های اکسل ، spss و صداهای ضبط شده در درخواست های ضبط صدا را با امکان اعمال بازه زمانی دانلود کنید.
 • پاسخ ها را به صورت انلاین و در لحظه ببینید.
 • امار و نمودار های پاسخ ها را مشاهده کنید.
 • و….
سامانه پرسشنامه انلاین
چرا از پرسشنامه آنلاین استفاده کنیم ؟
فهرست