مقایسه گوگل فرم و سامانه پرسال

ثبت نام در گوگل و ساخت ایمیل

هر شرکت کننده ای که بخواهد فرمی را تکمیل یا در نظر سنجی شرکت کند، باید قبل از تکمیل فرم و پرسشنامه یک اکانت در گوگل داشته باشد. و فقط با داشتن حساب گوگل و یا ایمیل می تواند در آن نظرسنجی یا تکمیل فرم شرکت داشته باشد.
اما در سامانه پرسال این اجبار برای مشارکت کننده وجود ندارد و فقط طراح فرم و پرسشنامه نیاز دارد که در سامانه عضو باشد، آن هم برای طراحی و تنظیمات فرم و همچنین دریافت گزارش‌های مورد نظرش  این اجبار وجود دارد.

حتی برای طراحان پرسشنامه هم هیچ اجباری برای داشتن ایمیل وجود ندارد، بلکه آنها می‌توانند در صورت نداشتن ایمیل با شماره تلفن خود نیز در سامانه پرسال عضو شوند.

آپلود فایل

اگر شما می خواهید فرم ثبت نام یا فرم های ارسال پروژه با ابزار گوگل فرم طراحی کنید، زیاد خودتان را خسته نکنید. متاسفانه گوگل فرم قابلیت ضمیمه کردن فایل را در خود ندارد. یعنی اگر می خواهید در فرم ثبت نام، تصویر مدارک هویتی فرد  را دریافت کنید و یا می خواهید مثلا فایل پروژه ای که برای دانشجویان تعریف کرده اید را از طریق گوگل فرم از دانشجویان خود بگیرید، این کار با گوگل فرم امکان پذیر نیست.

اما با سامانه پرسال دیگر این محدودیت  را  نخواهید داشت. شما با پارسال می توانید از متقاضیان خود فایل ها و تصاویر مورد نظرتان را درخواست کرده و آنان در هنگام پاسخگویی  در همان فرم و قسمتی که شما تعیین کردید می‌توانند آن را بارگذاری و ارسال نمایند.

امکان دریافت خروجی spss

سامانه های پرسشنامه آنلاین، قابلیت دریافت خروجی پرسشنامه را در قالب اس پی اس اس ندارند. از این رو در پرسشنامه های تحقیقاتی و دانشگاهی که نیاز به تحلیل پرسشنامه توسط نرم افزارهای آماری وجود دارد، باید بعد از گرفتن خروجی از سامانه، داده های  آن ها را به صورت دستی وارد این نرم افزارها مانند اس پی اس اس کنید از این رو احتمال خطا و اشتباه نیز درمرحله ورود داده ها در نرم افزار برای تحلیل داده ها بیشتر می شود.

سامانه پرسال نه تنها امکان دریافت خروجی در قالب spss و اکسل را به شما می دهد، بلکه حتی می توانید خروجی های اس پی اس اس  (variable view) را در سامانه تنظیم کنید. در انتها می توانید خروجی مورد نظر خود را از سامانه دانلود کنید.

به این ترتیب دیگر نیازی به دوباره کاری و اتلاف وقت زیاد برای ورود داده ها در نرم افزار  نبوده و تمام مراحل به صورت اتوماتیک و توسط سامانه انجام می‌شود تا درصد خطای شما به صفر برسد.

امکان دریافت خروجی چند پرسشنامه در یک فایل

اگر شما چندین پرسشنامه و فرم های مرتبط با یکدیگر ایجاد کرده باشید و بخواهید آنها را با هم و در یک فایل خروجی بگیرید نخواهید توانست و باید هر کدام را به صورت تک تک از گوگل فرم خروجی بگیرید.

اما در سامانه پرسال این امکان برای شما فراهم آمده تا بتوانید اگر پرسشنامه های هم موضوع ایجاد کرده اید با توجه به نوع انتخاب و نیاز شما خروجی های چند پرسشنامه را در یک فایل اکسل یا spss با تنظیمات مورد نظر خودتان، از سامانه دریافت کنید. تا توانایی تحلیل و نتیجه‌گیری های پرسشنامه هایی که از نظر موضوع با یکدیگر در ارتباط هستند برای شما آسان تر شود.

امکان دریافت صوت

در گوگل فرم قابلیت دریافت صوت را از کاربر ندارید .  یعنی اگر بخواهید به  کاربران این امکان را بدهید تا اگر تمایل به تایپ پاسخ ندارند از ارسال صوت استفاده کنند این توانایی را ندارید زیرا این ابزار گوگل فرم تعبیه نشده است.

در پرسال شما می توانید با قرار دادن سوال فایل صوتی به کاربر این امکان را بدهید که  اگر برای جواب به سوال مورد نظر تمایل به تایپ ندارد ،  می تواند صوت خود ضبط کرده و آن  را ارسال کند.

با این ابزار می توانید از  تمام نقطه نظرات مخاطبان، آگاهی یابید و خیالتان آسوده باشد که به دلیل ازدیاد تایپ دیگر مجبور نیستند حرف های خود را کوتاه کرده بلکه با این وسیله صحبت هایشان را به طور کامل می توانند در اختیار شما قرار دهند.

همچنین شما می توانید با پرسال از صوت نیز در صورت سوال هم استفاده کنید .  مثلا صوت صحبت های یک کارشناس پشتیبانی را به عنوان نوع برخورد کارشناس، برای مخاطبان به نظر سنجی بگذارید.

استفاده از شرط محدود

از تنها شرطی که در هنگام طراحی فرم پرسشنامه در گوگل فرم می توانید استفاده کنید، اجبار یا عدم اجبار  به پاسخگویی سوالات است .

با این یک نوع شرط گذاری عملا نمی توان یک فرم واکنش گرا  توسط گوگل فرم ایجاد کرد.

اما در سامانه پرسال به راحتی می توانید با شرط های  متفاوت یک فرم واکنش گرا طراحی کنید. مثلاً می توانید تنظیم کنید که اگر به سوال خاصی  یک پاسخ خاص داده شد، ادامه سوالات از جای دیگری شروع شده و یا به صفحه ارسال پاسخ برود. همچنین می توانید دلیل انتخاب گزینه را از داوطلبان جویا شوید.

نمودارها و پاسخ ها

از دیگر نواقص و کاستی های گوگل فرم می‌توان به عدم نمایش نمودار ها و پاسخ‌ها به صورت لحظه ای و آنلاین اشاره کرد . طراحان نمی توانند در این حالت از روند پاسخ  های داده شده به سوالات مطلع شده و آنها را تحلیل کنند و مجبور هستید تا انتهای زمان اعلام شده صبر کنند و سپس از پاسخ‌ها خروجی بگیرند.

در سامانه پرسال پس از انتشار لینک شرکت در پرسشنامه می توانید در هر لحظه که تمایل داشتید ، نمودارها و پاسخ های داده شده را به صورت آنلاین مشاهده کرده و آنها را تجزیه و تحلیل کنید.

به این ترتیب می توانید دیدی نسبی از پاسخ‌ها به دست آورید تا در ارائه گزارش های میان مدت از روند مشارکت مشکلی نداشته باشید. حال با توجه به این توضیحات اگر هنوز تمایل دارید تا از گوگل فرم استفاده کنید می توانید به مقاله آموزش گوگل فرم در همین رابطه مراجعه کنید. اما قبل از رفتن به این مقاله به شما توصیه می کنیم در بخش بعدی از دیگر امکانات سامانه پرسال نیز اطلاع یابید.

امکانات دیگر پرسال

دریافت لوکیشن و یا محدود سازی مکانی

یکی از ابزارها و امکانات سامانه پرسال این است که طراحان پرسشنامه  ها و فرم ها می توانند در سامانه پرسال  از لوکیشن محل پاسخگویی شرکت کننده مطلع شوند و لوکیشن آنها را به صورت خودکار برای تحلیل های بعدی ضبط کنند.

همچنین اگر پرسشنامه یا فرمی که تنظیم می کنید مربوط به منطقه ای خاص می باشد و فقط مردم آن منطقه باید به این سوالات پاسخ دهند ،  می توانید محدودیت مکانی برای پاسخ‌دهندگان در سامانه  اعمال کنید تا افرادی که خارج از محدوده تعیین شده توسط شما باشند و نتوانند به سوالات پرسشنامه پاسخ دهند.

اتصال به درگاه پرداخت

سامانه پرسال این قابلیت را به طراحان فرم های آنلاین و سازمان ها  می دهد تا با استفاده از درگاه پرداخت سامانه پرسال ،  مبلغ مورد نظر خود را از کاربران دریافت کرده و بعد از تکمیل روند  و پایان مهلت مشارکت مخاطبان ،  ۸۰ درصد کل مبالغ دریافتی را به حساب طراح ،  موسسه و یا سازمان ذی نفع واریز بنا به در خواست صاحب پنل واریز کند.

 

ارزیابی 360 درجه
ارزیابی ۳۶۰ درجه چیست و چه ویژگی هایی دارد؟
مطالعه روج کارکنان
اهمیت مدیریت و پرسشنامه خروج کارکنان
فهرست